VALİ ATİK, YKS’YE GİRECEK  ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

VALİ ATİK, YKS’YE GİRECEK  ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

Cumartesi, Pazar günleri Üniversite sınavlarına girecek olan öğrencilere başarılar dileyen Vali Ali Fuat Atik, uyarılarda da bulundu

Açıklamasına “İstikbalimizin teminatı, umut ışığımız olarak gördüğümüz sevgili gençlerimizin, bundan sonraki yaşamlarının şekillenmesinde önemli bir yer tutan Yükseköğretim Kurumları Sınavı, yavrularımızın uzun yıllardır sürdürdükleri eğitim-öğretimlerinin bir sonraki aşama sonunda mükafatlarını alacakları yerdir.” Diyerek başlayan Vali Atik, açıklamasında daha sonra şunları söyledi; “Büyük bir azim ve çabayla hazırlık süreci geçiren kıymetli yavrularımızın, sınav heyecanlarını paylaşıyor; üstün gayretlerinin karşılıklarını alacaklarına ve başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum.Öğrencilerimizin aşırı kaygı ve heyecandan uzak durmaları, elde edecekleri başarıya olumlu katkılar sağlayacaktır. Kendinize inandığınız sürece emekleriniz karşılığında edindiğiniz bilgi, birikim ve yeteneklerinizi daha verimli kullanabildiğinizi göreceksiniz.

Sınavlar, eksiklerinizi görme ve tamamlama fırsatı veren bu doğrultuda bir yol haritası çizme fırsatı sunan araçlardır; asla amaç değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk: “Hiçbir zafer amaç değildir. Zafer ancak kendisinden daha büyük bir amacı elde etmek için belli başlı bir vasıtadır.” diyerek başarıya ve hayallere ulaşma yolunda atılan her adımın birer basamak olduğuna değinmiştir.

Sınava girecek olan öğrencilerimizin dikkatlerinin dağılmaması için de hafta sonu gerçekleştirilecek sınavlar süresince gereken hassasiyet ve duyarlılığın gösterilmesini kıymetli hemşehrilerimden, özellikle istirham ediyorum.

Sevgili yavrularımızın iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yeniliğe açık, araştıran, sorgulayan; millî ve manevi değerlerine bağlı birer birey olmaları için emek veren çok değerli öğretmenlerimize ve evlatlarından sevgisini, ilgisini esirgemeyen, daima yanlarında olup onları destekleyen kıymetli anne-babalarımıza teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, başarılar diliyorum.”