Eğitim

Destekleriniz Gençlerimizin Bayram Sevinci Olsun

Bu bayram gençlerin hayallerine dokunmak, yarınlarına umut olmak isteyenler, Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV)‘Yarıda Kalmasın’ projesine destek olarak, gençleri eğitim yolculuğunda yalnız bırakmıyor.

Rektör Kutluhan: "Üreticilerimizin Yanındayız”

Bu yıl ilk kez düzenlenen Kekik ve Lavanta Festivalinin açılışına katılan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, çiftçilere seslendi.

Lise öğrencilerin duyarlı ve anlamlı kısa filmi ödüle layık görüldü

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen Erişilebilirlik Temalı Kısa Film Yarışmasına katılan Denizlili öğrenciler, Türkiye 2.’si oldu.

PADAM’dan Renkli Mezuniyet Töreni

Dünyanın farklı ülkelerinden, lisans veya lisansüstü düzeyde öğrenim görmek için PAÜ’ye gelen öğrencilere belgelerini Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan takdim etti

Mektebim Koleji'nde yeni dönemde özel indirim fırsatları

Yenilikçi ve kaliteli eğitimin öncülerinden Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü’nde yeni dönem kayıtları başladı. 30 Temmuz’a kadar kayıt olan öğrenciler özel indirim fırsatlarından yararlanabilecek

Denizlili yazarın kitabına ABD’de büyük ödül

Denizlili yazar Didem Saracel’in İngilizceye çevrilen ‘Karbon Masalı’ adlı eseri, Amerika’da düzenlenen yarışmada ‘Chanticleer uluslararası kitap ödülünü’ almaya hak kazandı.

 LGS’de Türkiye 1’incilerinden 3 tanesi Denizli’den

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde 5 Haziran’da gerçekleştirilen sınavında 90 sorunun hepsini doğru cevaplayarak 500 tam puan alan birinciler arasında Denizli’de yer aldı.

Ortopedistler, PAÜ’nün Ev Sahipliğinde Bir Araya Geldi

PAÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalının ev sahipliğinde ortopedistler ve fizyoterapistler bir araya geldi.

Koruyu Aile Günü Kutlandı

30 Haziran tarihinin Koruyucu Aile Günü olarak kutlandığına dikkat çeken Koruyucu aileler, bugün yürüyüş ve toplantı yaptılar. Şenlikte çocuklar ile birlikte doyasıya eğlendiler

Kariyer Planlama Dersi Hazırlık Seminerine Yoğun İlgi

PAÜ KARMER ile PAÜ Eğitim-Öğretim Koordinatörlüğü’nün birlikte düzenledikleri Kariyer Planlama Dersi Hazırlık Seminerine PAÜ’nün tüm akademik birimlerinden 270 öğretim elemanı katıldı. 

Gençler nasıl bir düğün istiyor?

Üsküdar Üniversitesi, üniversite öğrencilerinin katılımı ile gençlerin evlilik ritüellerine ilişkin düşüncelerini ortaya koyan dikkat çekici bir araştırmaya imza attı.

PAÜ Mezuniyet Törenleri Birbirinden Güzel Başarı Hikâyelerine Sahne Oldu

PAÜ Yerleşkesinde, dört gün süren mezuniyet törenleri renkli görüntülere sahne oldu.

Her yıl 55 bin öğrenci yurt dışı eğitim için gidiyor

Türk öğrenciler yurt dışında yükseköğrenim için ilk sırada İngiltere diyor, en çok İşletme eğitimi almak istiyor…

Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri masaya yatırıldı

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici başkanlığında özel eğitim komisyon üyelerinin katılımıyla toplandı

Rektör Kutluhan: “Denizli’mize Hayırlı Olsun”

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan PAÜ 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenlerinin dördüncü gününde Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada müjdeyi verdi.

Yaz okulunda geçmişi yad ettiler

Denizli’de İlk-İz Çocuk Kulübü tarafından yaz okulu açıldı.Okul bahçesinde eski eşyalardan sergi açıldı

Dağ arama kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı

Denizli’de Dağ Arama Kurtarma (DAK) ekibinde yer alan üç gönüllü, Afyonkarahisar birliğinin düzenlediği ‘Doğa da Arama Kurtarma’ tatbikatına katıldı.

Bayram bağışları Darüşşafakalı öğrencilere gelecek oluyor!

Annesi veya babası hayatta olmayan, maddi yatıyetersiz öğrencilere ücretsiz 8 yıllık kolej eğitim imkanı sağlayan Darüşşafaka Cemiyeti, Kurban Bayramı’nda hayırseverleri desteğe davet ediyor

Denizli OSB ‘teknik üniversite’ için Almanya’da temaslarda bulunuyor

OSB Başkan Vekili Necip Filiz, Denizli’ye kazandırmayı planladıkları ‘teknik üniversite’ için Berlin Teknik Üniversitesi’yle yapacakları görüşmede Almanya’daki müfredatı inceleyeceklerini belirtti.

YKS geride kaldı, şimdi tercih zamanı!

Üniversite adaylarının geleceğini belirleyen YKS geride kaldı. Adaylar heyecanla 20 Temmuz’da açıklanacağı belirtilen sonuçlarını bekliyor.

67 Yaşında Torunu ile Birlikte Diplomasını Aldı

PAÜ 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri renkli karelere ev sahipliği yaparken mezun öğrencilerin farklı hikâyelerine de şahitlik ediyor. Bu örneklerden biri ise 67 yaşndaki Ali Rıza Ege

PAÜ’de Mezuniyet Coşkusu Görkemli Açılış Töreni ile Başladı

Pamukkale Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, İl protokol üyelerinin katılımı ile PAÜ Arena’da gerçekleştirilen görkemli açılış töreni ile başladı.

Yaz okulları öğrenme kaybını azaltıyor

Uzmanlar Yaz tatilinin özellikle çocukların gelişiminin aksamaması için önemli bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyorlar

YKS, Denizli'de sorunsuz olarak tamamlandı

Denizli’de binlerce adayın heyecanla beklediği TYT sınavının ardından ikinci oturum olan AYT sınavı, sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Baba oğul YKS heyecanını birlikte yaşadı

Yurt genelinde olduğu gibi Denizli’de de YKS'nin ilk oturumu sorunsuz sona erdi. Adaylar en çok Türkçe sorularının zor olmasından dert yanarken, bir baba oğul ise aynı anda sınav heyecanı yaşadı.

YKS’ye giren öğrencilere ve ailelerine ikram

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesi tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren öğrencilere ve öğrencilerin velilerine su, çay ve meşrubat ikram edildi.

Sınava yetişemeyence büyük üzüntü yaşadı

Denizli’de Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girmek için sabahın erken saatlerinde aileleriyle birlikte okul önlerine gelen öğrencilerin, sınav heyecanı başladı.

Ulusal Mesleki Eğitim Kalitesi İçin Sektör buluşmaları sürüyor

Denizli’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu Teknik Yardım Projesinin (METEK III) tanıtılması amacıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Denizli’de 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının son ders zilinin çalmasıyla beraber yaz tatiline girecek olan öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

 Sınavda soru çözmeye en iyi olduğunuz branştan başlayın

Yüz binlerce öğrencinin ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, uzmanlardan adaylara sınavda dikkat etmeleri gereken konular hakkında uyarı geldi.