Eğitim

PAÜ’de TİGED Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Ev Sahipliğinde Transplantasyon ve İmmünolojisi ve Genetiği Derneği (TİGED) Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi.

PAÜ’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi.

Denizli’de 400 öğretmen voleybol turnuvasında yarıştı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen bir aylık voleybol turnuvası sona erdi. Turnuvada 400 öğretmenden oluşturulan 39 takım bir biri ile mücadele etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Teknofest 2023 için Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Teknokent iş birliği ile düzenlenen Teknofest 2023 Hazırlık Toplantısı Pamukkale Teknokent Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Rektör Kutluhan’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

Rektör Kutluhan"Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, insanlık tarihi kadar eski; aynı zamanda kutsal bir meslektir.Fedakârlık, emek, sabır ve de hoşgörü isteyen öğretmenlik, bedeli maddiyatla ölçülemez"

Müdür Ekici’den 24 Kasım Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 24 Kasım Öğretmen Günü sebebiyle yayınladığı mesajında, öğretmenler günün kutladı

Mesleki Eğitime Büyük Değer Katacak Protokol İmzalandı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Özel Denipol Hastanesi arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.

PAÜ’ye 8. EMI Kongresinde En İyi Bildiri Ödülü 

PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe İrmiş’in yazarlar olarak içerisinde yer aldığı bildiri 8. Uluslararası EMI Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Kongresi’nde en iyi bildiri ödülü aldı.

Eğitimde Değerler Eğitimi Devam Ediyor

2017 Eğitim Öğretim yılından bu yana eğitim ortamlarında öğretmen ve öğrencilere yönelik düzenlenen Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP) projesi bu yıl da uygulamalarla sürüyor.

111 diş hekimliği öğrencisi beyaz önlüklerini giydi

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Dünya Diş Hekimleri Günü için düzenlediği beyaz önlük giyme töreninde 111 diş hekimliği öğrencisine beyaz önlükler takdim edildi.

Yüzlerce öğrenci bu kurslarla meslek sahibi oldu

Denizli’de Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, Aralık 2021 yılında kurulan Merkezefendi Gençlik Spor Akademisi, yüzlerce genci meslek ve iş sahibi yaptı.

Denizli’de 'Sanal Evren' projesi başladı

GEKA Teknik Destek Programı kapsamında başarılı bulunan Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projesi “Metaverse Yolunda Eğitimde AR(Artırılmış Gerçeklik) Uygulamaları Projesi’nin açılışı yapıldı

Öğretmenler ve Veliler Bir Araya Geldiler

TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Kanıt Temelli Uygulamalar ile Kaynaştırma Eğitimi uygulaması 14-18 Kasım'da yapıldı

Eğitim Fakültesi’nin 5 Projesi TÜBİTAK Tarafından Desteklendi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi’nin beş projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı. 

PAÜ’de “Alzheimer Hastalığı” Konuşuldu

PAÜ'nün yürütücüsü olduğu REMEM projesinin kapanış toplantısı ve “Türkiye ve Avrupa’da Alzheimer Hastalığına İlişkin Yaklaşımlar” isimli panel, PAÜ Teknoloji Fakültesi Salonunda gerçekleştirildi.

Özel Eğitim Öğretmenleri Denizli’de Buluştu

İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu’ndaki seminere; Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, akademisyenler, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı. 

Yatağan Cumhuriyet İlkokulu Kapatılıyor

Serinhisar ilçesi Yatağan Mahallesinde, öğrencinin az, iki ayrı ilköğretim okulunun olması sebebiyle 1960’lı yıllarda yapılan Cumhuriyet İlkokulunun kapatılmasını gündeme getirdi.

Araştırma Projelerinde Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Milli Eğitim Müdürlüğü 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Finalinden Dereceye Giren Öğrencilerimizi Ağırladı

Özel bireyler için matematik uygulamaları projesi

Denizli’de ‘Özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde sorgulama temelli matematik uygulamaları eğitmen eğitimi’ projesinin açılışı yapıldı.

Emre Erdoğan, İstanbul'daki hain saldırıyı lanetledi

Türkiye Kamu Sen Denizli il Temsilcisi ve TES Şube Başkanı Emre Erdoğan, Dün İstanbul’da meydana gelen saldırıyı lanetledi.

Uluslararası 21. Y.Y.Da Gençlik ve İnanç Eğilimleri Sempozyumu yapıldı

11-12 Kasım 2022 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İslami İlimler Enstitüsü'nün Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Diyanet Vakfı destekleri ile gerçekleştirildi

Öğretmenler şampiyonluk için ter döktü

Denizli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Floor Curlıng yarışmaları düzenlendi

Uluslararası 21. Yüzyılda Gençlik ve İnanç Eğitimleri Sempozyumu

Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İslami İlimler Enstitüsü'nün desteklerle gerçekleştirdiği Uluslararası 21. Yüzyılda Gençlik ve İnanç Eğilimleri Sempozyumu yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Ekici’den ara Tatil Mesajı

Müdür Ekici, “2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın birinci ara tatiline gelmiş bulunmaktayız. Ara tatilde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz dinlenme imkânını bulacaklardır.” dedi

Atatürk ve Şehitlerimiz için Hayır Düzenlediler

TES Üniversite Şubesi tarafından bugün öğle saatlerinde Atatürk ve Şehitlerimiz için Üniversite yemekhanesi önünde pilav hayrı yapıldı. Üniversite personeli ve öğrenciler hayra büyük ilgi gösterdi

Denizli Koleji' Spora Destek Veriyor

Bu hafta yapılan kickboks branşının tanıtımını ise Denizli'nin Türkiye Kickboks Şampiyonu, milli sporcusu Kaan ÖZ ve ulusal ve uluslararası dereceleri olan sporcuları yaptı

 PAÜ Ailesi, Atatürk’ü Anma Töreninde Bir Araya Geldi  

PAÜ Ailesi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünde Rektörlük Binası önünde düzenlenen anma töreninde bir araya geldi.

Hem iş öğreniyorlar, hem üretiyorlar

Denizli’de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çıraklık Eğitim Merkezi öğrencileri, günde 10 bin kişilik yemek hazırlayarak 10 bin ekmek üretiyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Ekici “O, gönlümüzde yaşayacak”

Müdür Ekici, “Cumhuriyet’imizin kurucusu ve millî mücadelemizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz.”