Eğitim

Genç aşçılar madalyaları toplamaya devam ediyor

Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı öğrencileri 28. AGEB Mutfak Yarışması’nda büyük gurur kaynağı oldu.

Sarayköy protokolü öğrencilerin karne heyecanını paylaştı

Sarayköy’de 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk yarısı 5 bin 214 öğrencinin karnelerini almasıyla sona erdi. İlçe protokolü de okulları ziyaret ederek öğrencilerin karne heyecanlarını paylaştı.

Denizli’de 188 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Türkiye'de 2021-2022 eğitim öğretim dönemi 1. yarıyılın sona ermesiyle Denizli'de 188 bin 5 öğrenci karnelerini alarak tatile çıktı.

Öğrencilerine son kez karne verdi

Karne töreni sonrası fenalaşan öğretmen hayatını kaybetti

Konferans Salonuna Hayırseverlerin İsmi Verildi

PAÜ Kale MYO Konferans Salonu’na, arsayı bağışlayan; Hümayla Özcan Soylu ve Kevser Nilgün Ulubaşoğlu’nun aileleri, Sıdıka ve Bekir Sıtkı Özsoy’un ismi verildi. Sıdıka-Bekir Sıtkı Özsoy ismi anılacak

Öğrenciler hobi bahçesiyle çevre bilinci kazanıyor

Denizli eğitiminin öncü okullarından DOSTEK Koleji, öğrencilere çevre bilinci aşılamak ve boş zamanlarını kaliteli geçirmelerini sağlamak için hobi bahçesi yaptı.

Okullar Sömestre tatiline giriyor

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Ekici: “Çocuklarımıza sevgi, hoşgörü ve sabır duygularıyla destek olmalıyız”

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürlüğü 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Birinci Dönem Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması toplantısı gerçekleştirildi.

Denizli’nin 16 ilçesinde eğitime kar tatili

Denizli’de yoğun kar yağışının ardından 16 ilçede eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

Prof. Dr. Polat, TRT Radyo’da Denizli’yi Anlattı

PAÜ Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Naci Polat, TRT Radyolarında yayınlanan “Dünyanın En Güzel Yeri” isimli programa konuk oldu.

Uluslararası Matematik Olimpiyatında 5 Dünya Birinciliği Denizli’den

Uluslararası Caribou Matematik Olimpiyatlarında ilimiz öğrencileri farklı kademelerde 5 Dünya Birinciliği elde etti

Rehber Öğretmenlere Mesleki Eğitim Merkezi Programı Tanıtıldı

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen Mesleki Eğitim Merkezi Programı ile mesleki eğitimde yeni bir döneme girildi.

Denizli'nin 4 ilçesinde eğitime kar engeli

Denizli’nin 4 ilçesinde yoğun kar yağışının ardından eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

PAÜ’nün çalışması 125 proje arasından destek almaya hak kazandı

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2021 yılı Erasmus+ Mesleki Eğitimde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-VET) projeleri başvuru sonuçları açıklandı.

Eğitime Yön Verenler-1 İhtiyaç Analizi Raporu Kitaplaştırıldı

Bu kapsamda yapılan  Eğitime Yön Verenler-1 çalışması ile Denizli genelinde kamuda görev yapan öğretmen ve idarecilere ihtiyaç analizi yapıldı.

PAÜ Hastanesi Sözlü Sunumda Ödül Aldı

PAÜ Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Erkan Alataş ve Dr. Öğretim Üyesi Soner Gök tarafından hazırlanan sözlü sunumda ödül aldılar.

Başarısız Çocuk Yoktur, Hedefi Olmayan Çocuk Vardır

Yaşamın her anı ve her yaşında belirlediğimiz hedeflere ulaşma gayreti içinde yaşarız. Bu hedefler bir çocuk için bisiklet sürebilmek olurken, bir yetişkin için ise ev sahibi olmak olabilir.

Liseliler ‘Haydi gençler aşıya’ kampanyasına yoğun ilgi gösterdi

Denizli’de ‘Haydi gençler aşıya, aşı oluyorum virüsten korunuyorum’ projesi kapsamında 147 lise öğrencisi velilerinde almış olduğu izin belgesiyle okulda korona virüs aşısı oldu.

PAÜ’lü öğrencilerden gülümseten proje

PAÜ, MEM iş birliği ile Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, anlamlı bir proje gerçekleştirildi.

 Bu sokak 'Muhasebe Sokağı'

Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bir koridoru, 'Muhasebe Sokağı'na dönüştürüldü.

Geleceğin Yazarları Yetişiyor

Salgın zamanında okullarının uzaktan eğitime geçtiği süreçte Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu 2-A sınıf öğrencileri, öğretmenleri Sedat Arıkan’ın rehberliğinde hikayeler yazmaya başladılar

GENÇLER ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÇÖZÜM ÜRETTİ 

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’nin ortak projesi “Yarını Kodlayanlar” kapsamında düzenlenen online fikir maratonlarının beşincisi gerçekleştirildi.

Rektör Kutluhan: “PAÜ Olarak Hedefimiz İlk 20”

PAÜ’nün Akademik Atama, Yükseltme ve Ödül Töreni, il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.

Rektör Kutluhan’dan Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ münasebetiyle Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

 PAÜ’lü bilim insanından öncü proje

Genç bilim insanı Öğr. Gör. Dr. Özden Özgün Acar’ın yürütücüsü olduğu proje MS hastalığı için yeni bir teşhis ve tedavi ajanı geliştirilmesine öncülük edecek.

Çırak Öğrenciler Avrupa Yolunda

Stajlarını Avrupa Birliği ülkesi olan Romanya’da yapacak öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici makamında kabul etti.

Çameli’de eğitime 1 gün kar tatili verildi

Denizli’nin Çameli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Meslek liselerinde hizmet veriyor

Millî Eğitim Bakanlığınca 2010 yılında hayata geçirilen, eğitimde yenilik ve içeriklere daha hızlı ve etkin ulaşılmasını sağlayan FATİH projesi tahta’lar ile donatıldı.

MEM, Maaş Promosyonu İhalesi Sonuçlandı

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Pamukkale ve Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde ve bağlı okul/kurumlarda görevli personelleri kapsayan maaş promosyon anlaşması yenilendi.

Çivril’de Tarımsal Kalkınma Konusu masaya yatırıldı 

PAÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü tarafından “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hibe Destekleri” konulu konferans düzenlendi.