TÜBİTAK 2204 D ve C Proje Yazım Çalıştayı Yapıldı

TÜBİTAK 2204 D ve C Proje Yazım Çalıştayı Yapıldı

TÜBİTAK 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri yarışmalarına hazırlık amaçlı atölye çalışması Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Semiz’in proje hazırlama süreci, rapor yazımı ve yarışma konularında yaptığı eğitimle başlayan programa İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, lise öğrencileri ve danışman öğretmenleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında “Bizim temel amacımız sizi bugüne hazırlamak değil, yarınlara hazırlamaktır. Bu küresel döngü içerisinde bilimin gerektirdiklerini TÜBİTAK, Erasmus ve Teknofest gibi farklı hibe kaynakları ile yapıyoruz.

TÜBİTAK 2204 D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri ile Antarktika ve Arktik bölgelerde kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, kutup bilimleri alanında araştırmalar yapmaya yönlendirilen öğrencilerin bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla ülkemizin gelecekte uluslararası bilimsel çevrelerde önde gelen ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlamak amaçlanıyor. 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri yarışmalarına hazırlık amaçlı atölye çalışması planladık. Çalışmalarımıza Pamukkale Üniversitemizden de önemli destek alıyorum. Değerli akademisyenimiz Prof. Dr. Gürkan Semiz’de değerli tecrübelerini sizlerle paylaşacak. Üniversitemize ve kendilerine ilimiz eğitimine verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesindeki çalıştay yapılan atölye çalışmaları ile sona erdi.