Tavas Deve Güreşlerine Hazırlanıyor

Tavas Deve Güreşlerine Hazırlanıyor

Tavas Belediyesi tarafından ilki düzenlenecek olan deve güreşleri yarın saat 10:00’da Altınova Mahallesi'nde gerçekleştirilecek. 120 devenin katılacağı güreşlerde büyük heycan yaşanacak.

Tavas’ta yarın deve güreşleri heyecanı yaşanacak. Tavas Belediyesi tarafından ilk düzenlenecek olan deve güreşleri 27 Kasım Pazar günü saat 10:00’da Altınova Mahallesi’nde yapılacak. Ege Bölgesi İllerinden 120 devenin katılacağı organizasyon ücretsiz olacağı bildirildi.

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, " Tavas İlçesinde ilk kez düzenlenecek deve güreşlerine ilgi duyanları Tavas’a beklediklerini belirterek, Tarihi ve kültürel değerlerin yaşatılması adına Tavas’ta bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin en iyi develerinin boy göstereceği Tavas deve güreşleri etkinliğimizi organize ettik. Bu güzel organizasyon için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Deve Güreşimizin hayırlı olmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı 27 Kasım Pazar günü Altınova Mahallemizde gerçekleştirecek olduğumuz deve güreşlerimize bekliyorum" dedi.