Kültür - Sanat

PAÜ’nün Araştırma Projesi Alexander von Humboldt Vakfı’ndan Destek Aldı

PAÜ’nün Araştırma Projesi Alexander von Humboldt Vakfı’ndan Destek Aldı

Yörükler, şehitler için mevlit okutacak

Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan, 19 Mart Pazar Günü saat 12.00 ile 15.00 saatleri arasında da Fatih Kapalı Pazaryeri’nde mevlit okutulup yemek verileceğini söyledi.

Berat Kandiliniz mübarek olsun

Müftü Mehmet Aşık, “Girmesiyle şerefyab olduğumuz üç ayların ikincisi olan Şaban-ı Şerif’in içinde idrak edeceğimiz 6 Mart 2023 Pazartesi gününü Salı gününe bağlayan gece Berat Kandili/Gecesi’dir"

PASVAK DEPREMZEDELER İÇİN KOLLARI SIVADI

Denizli merkezde yaşayan dar gelirli 2 bin aileye hergün 2 öğün, 3 çeşit sıcak yemek ulaştıran PASVAK, ilimize getirilen ve değişik adreslerde oturan 750 depremzedeye de yemek dağıtmaya başladı.

HALUK LEVENT’E DESTEK BÜYÜYOR

Kahramanmaraş merkezli deprem ile birlikte yardım konusunda harekete geçen Haluk Levent ve AHBAP platformunu MHP’nin eleştirmesi üzerine Türk Milleti Levent’e büyük destek verdi.

25 BİN MEHMETÇİK GÖREV YAPIYOR

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bütün imkanlar sefeber edilirken, Milli Savunma Bakanlığı 25 bin Mehmetçiğin sahada görev yaptığı duyurdu

ŞAİRLERE 41 KERE MAŞALLAH

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği-YAZARBİR’in geleneksel şiir ve türkü programı “Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü” gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Urhan “Sulak Alanlarımız İçin Acil Önlemler Alınmalı”

PAÜ Fen Fak. Biyoloji Bölümü ve Tarım ve Orman Bakanlığı 5.Bölge Denizli İl Şube Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında, Denizli’de 12-13 Ocak tarihlerinde kış ortası su kuşu sayımı yapıldı

Tarihi Eserlere Sahip Çıkamıyoruz

Türk tarihinin mihenk taşlarından Çivril bölgesinde tarihi eserlerimize sahip çıkamıyoruz. Bunlardan bir tanesi de Osmanlı eseri tarihi köprü göz göre göre yıkılıyor.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ BULDAN’DAYDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Kanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA), bir araya getirdiği sosyal medya fenomenleri Buldan’daydı.

ÇEKÜL Akademi, Buldan’da toplanıyor 

Buldan Belediyesi, 28 Şubat-3 Mart 2023 tarihleri arasında Tarihi Kentler Birliği (TKB) bünyesinde ÇEKÜL Akademi tarafından düzenlenecek olan iki önemli eğitim programına ev sahipliği yapacak. 

Tam kıvamında gerçek kahve deneyimi

Değerli anların, güne güzel bir başlangıç yapmanın ve keyifli buluşmaların vazgeçilmezi kahve, yaşamın ve kültürün ayrılmaz bir parçası olarak kahve tutkunlarının her anına eşlik ediyor.

Belçika’dan Denizli’ye Gönül Köprüsü

Belçika Denizlililer Derneği, Belçika Beringen’de Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği yararına kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Belçika’nın yanı sıra Hollanda ve Fransa’dan da gurbetçi Türkler katıldı.

Denizli Kayak Merkezi beyaza büründü

Beyaz cennet Pamukkale'nin ardından şehrin ikinci beyaz cenneti olan Denizli Kayak Merkezi, beyaza büründü.

Çivril'in kanalları Venedik'i aratmıyor

Denizli’nin Çivril ilçesinde bulunan Gökgöl’ün kuruyan saz otlarından oluşan kanalları, Venedik’i hatırlatıyor.

ŞAİRLER 40. KEZ ŞİİRLERİNİ ALIP GELDİLER

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği-YAZARBİR’in geleneksel şiir ve türkü programı “Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü” 40.kez gerçekleştirildi. 

Denizli'nin doğal güzellikleri Japonya'da sergilenecek

Türkiye’nin doğal güzellikleri ve kültürel mirasını tanıtıcı fotoğraf sergileri "100. Yılında Türkiye Fotoğraf Sergisi" adı altında gerçekleştirilecek.

 Denizli’de çifte kış turizmi başlıyor

Beyaz cennet 12 ay boyunca ziyaretçilerini ağırlarken Denizli Kayak Merkezinde açılacak olan günübirlik tesis sayesinde Denizli’de çifte kış turizmi yaşanacak.

Ceviz fidanları toprakla buluşturuldu

Çivril Belediyesi ile Pamukkale Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen etkinlikte, 15 Temmuz şehitleri anısına 300 ceviz fidanını toprakla buluşturuldu.

Nilüfer deryasında muazzam değişim

Denizli’nin Çivril ilçesinde nilüferleriyle kendine hayran bırakan Işıklı Gölü, kışın gelmesiyle bambaşka şekle büründü.

Semazenler tarihi sokakta döndü

Denizli’nin Buldan ilçesinde tarihi konaklarıyla ünlü Hamamboğazı Sokağı, sema gösterilerine sahne oldu.

Süleymanlı Yayla Gölünde dip temizliği yapılıyor

Denizli’nin Buldan ilçesinde bulunan Süleymanlı Yayla Gölünde saz ve dip çamuru temizleme çalışmaları devam ediyor.

İlk Kez Tiyatroya Giden Çocuklar ‘Küçük Prens’i Çok Sevdi

PAÜ TOHSAM, PAÜ Maksat Sanat Öğrenci Topluluğu ile birlikte düzenlediği ‘Küçük Prens’ adlı tiyatro etkinliği daha önce hiç tiyatroya gitmemiş çocukları tiyatro ile buluşturdu.

AYS Sanat Galerisi yeni yerinde

Denizli’de beş yıldan bu yana çocuk ve yetişkinlere resim kursları veren AYS Sanat Atölyesi Sırakapılar Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerindeki yeni yerine taşındı.

 Denizli'nin nüfusu 1 milyon 51 bin 56’ya yükseldi

TÜİK, Türkiye nüfusunun 2021 yılında 84 milyon 680 bin 273 kişiye ulaştığını açıkladı. Buna göre, Denizli nüfusu önceki yıla göre 10 bin 141 kişi artarak 1 milyon 51 bin 56'ya ulaştı

Hierapolis'teki Hamam Bazilikası yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı

Turizmci Gazi Murat Şen: “Pamukkale Üniversitesinden de destek alınarak kazı ve restorasyon süresi uzatılmalı”

Ev hayvanlarını kimliklendirin

Denizli’de bugüne kadar kedi ve köpek olmak üzere toplamda 15 bin 191 ev hayvanı mikroçip ile kimliklendirildi.

Prof. Dr. Ersoy Denizlililerle buluşacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Valiliği ve Pamukkale Üniversitesi iş birliğinde akademisyen Prof. Dr. Ruhi Ersoy’un konuk olacağı “Türk Dünyası ve Lider Ülke Türkiye” adlı konferans düzenliyor

Buldan’da 21 bin yıl öncesine ait zeytin polenlerine rastlandı

Buldan’da yapılan fosil polen ve arkeolojik çalışmalarında Süleymanlı Yayla Gölü’nde 21 bin yıl öncesine ait fosil zeytin polenlerine ulaşıldı.

Yalancı bahara aldanan leylek göçmeyi unuttu

Son yılların en kurak kışının yaşandığı Denizli’de, Aralık ayında görülen leylek şaşırttı. Ekim ayında sıcak Afrika ülkelerine uçması gereken leylek, yalancı bahara aldanıp göçmeyi unuttu.