Şeref Arpacı : DEMOKRASİNİN TEMELİ MUHTARLARIMIZDIR

Şeref Arpacı : DEMOKRASİNİN TEMELİ MUHTARLARIMIZDIR

CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, Denizli Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek, muhtarların sorunlarını dinledi

CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, Denizli Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek, muhtarların sorunlarını dinledi.

Muhtarların mahalledeki birlik, bütünlük  ve dayanışma kültürünün temsilcisi olduğunu vurgulayan Şeref Arpacı: " Denizli mahalledeki dayanışma kültürünü hala daha yaşayabildigimiz ender şehirlerden biridir. Bunda da muhtarlarımızın payı büyük. Böylesine önemli bir görevi üstlenen muhtarlarımızın hak ettikleri değeri görmesi için Millet İttifakı iktidarında önce Muhtarlık Kanunu'nu çıkaracağız" dedi.

MUHTARLAR MAHALLEMİZİN KAHRAMANI

"Muhtarlarımız demokrasinin temel taşı, bu ülkede yapılan ilk seçim Muhtarlık seçimidir" diyen Arpacı, "Doğrudan güvene dayanan ve bu nedenle de yerelde demokrasinin temeli olan muhtarlarımız yıllardır sorunlarının çözülmesini bekliyor. Tebligat Kanunu, muhtarlık hizmet binalarının giderleri ve muhtarlıkların  ödeneğinin olmaması gibi  sorunlar yaşıyorlar" ifadelerini kullandı.

SOSYAL YARDIMLARI MUHTARLAR DAĞITMALI

Sosyal yardımların da muhtarlar aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını önemli olduğuna vurgu yapan Şeref Arpacı, " Mahallede kimin, neye ihtiyacı olduğunu en iyi bilen kişi muhtardır. Bu nedenle yardımların doğru adreslere, doğru bir şekilde yani bir elin verdiğini diğer el bilmemeli anlayışı ile yapacak kişiler de muhtarlarımızdır. Bu nedenle sosyal yardımların, tek bir elden ve muhtarlar aracılığı ile dağıtılması gerekmektedir" ifadelerine yer verdi.