Rektör Kutluhan’dan Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

Rektör Kutluhan’dan Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ münasebetiyle Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu. Rektör Basın Danışmanı İrfan Atasoy ve PAÜ Rektörlük Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Büşra Kırmızıoğlu’nun da yer aldığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Kutluhan, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ederken gazetecilerle bir süre sohbet etti. 

Rektör Kutluhan: “2022, tüm kesimlerle ilişkilerin daha üst seviyelere çıkartıldığı bir yıl olacak”

Gazetecilerin, önemli görevler üstlendiğini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, gazetecilerin hayatın her alanında olduğunu ifade etti. Denizli basın camiasının çok iyi noktalara gelmesini Üniversite olarak arzuladıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Kutluhan, “Diğer şehirlere nazaran, dört tane yerel televizyonumuz var. Yine 50’nin üzerinde internet medyamız var. İLDEK (İletişim Fakültesi Dekanları Konseyi) ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda bu bilgileri onlara vermiştim ve dekanlar da sayıları duyunca hayretle karşılamıştı. Denizlimizde, her alanda olduğu gibi gazetecilik konusunda da iyi bir noktadayız. Üniversite Yönetimi olarak basın camiası ile ilişkilerimizin iyi bir konumda olduğunu düşünüyorum. Olabildiğince basın camiası ile iletişimimizi yüksek tutmaya gayret ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ziyaretin devamında PAÜ ile basın camiası arasında ilişkilerin geliştirilmesine yönelik gazetecilerden gelen talepleri dinledi, yönetim kurulu üyelerinin sorularını yanıtladı. 

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan görüşmede ayrıca, Denizli yöresinde geçmişten günümüze var olan ancak kaybolmaya yüz tutmuş bıçakçılık, ayakkabıcılık gibi zanaatlara ilginin yeniden arttırmasına yönelik meslek yüksekokulları bünyesinde program açma çalışmalarının da olduğunu sözlerine ekledi.