Raziye Akışık Zeytinli bahçe’yi ranta kurban etmeyenlere teşekkür etti

Raziye Akışık Zeytinli bahçe’yi ranta kurban etmeyenlere teşekkür etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 6 yıl önce meclis kararıyla Merkezefendi ilçesinde bulunan ve 'Zeytinli Bahçe' olarak bilinen yeşil alana akaryakıt istasyonu yapmak istemişti. Dava sonuçlandı

Bu kararı duyan ve tepki gösteren mahalle sakinleri, İnanç Özden önderliğinde "Bir fidan da sen dik" kampanyası başlatarak bin 700 imza topladı ve dava açtı. Dava önce idare mahkemesinde sonra bölge mahkemesinde ve son olarak da Danıştay’da mahalleli lehine sonuçlandı. Bunun üzerine İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, “İnanç  Özden önderliğinde yıllardır mücadele eden tüm mahalle sakinlerine teşekkür ederim. Zeytinli bahçe’yi koruyan, kollayan, ranta kurban etmeyen herkesin emeğine ve yüreğine sağlık” açıklamasını yaptı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 6 yıl önce Servergazi’de bulunan Zeytinli Bahçe’ye akaryakıt istasyonu açılmasına ilişkin imar planı değişikliği yaptı. Bu karara karşı ilk dava mahalle sakinleri tarafından Denizli İdare Mahkemesi’nde açıldı. İdare Mahkemesi, mahalle sakinlerinin açtığı davada söz konusu imar planı değişikliğinin iptaline karar verdi. Bu karar üzerine Büyükşehir Belediyesi, konuyu bir üst mahkeme olan İzmir Bölge İdare Mahkemesi’ne götürdü. İzmir Bölge İdare Mahkemesi de aynı yönde karar verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu karara da itiraz ederek konuyu Danıştay’a taşıdı. Yaklaşık dört yıl süren mahkeme süreçlerinin ardından Danıştay da kararını verdi. Zeytinli bahçe’ye akaryakıt istasyonu yapılmayacak.

Tüm bu sürecin takipçisi olan ve Zeytinli Bahçe’nin rant uğruna talan edilmesini önleyen İnanç Özden ve mahalle sakinlerine teşekkür eden İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, “Denizli’de rantı ve talanı birlik olarak engelleyen İnanç Özden ve mahalle sakinlerinin emeklerini, mücadelelerini kutluyorum. 6 yıl önce başlayan bu serüvenin sonunun mutlu bitmesi bizleri çok sevindirdi. Bu kararda emeği geçen, altına imzasını atan binlerce mahalleli bize gösterdi ki, birlik olup mücadele edersek eğer kazanırız. Yıllardır her çıkan kararı takip eden, yıllardır bu mücadeleyi sürdüren, mahalleliyi haberdar eden İnanç Özden’i haklı mücadelesinde gösterdiği dik duruş nedeniyle kutluyorum. İnanç kazandı, birlik olan mahalleli kazandı, Denizli kazandı, biz kazandık.” diye konuştu.