PAÜ Hastanelerinde Psiko-Onkoloji Polikliniği hizmet vermeye başladı

PAÜ Hastanelerinde Psiko-Onkoloji Polikliniği hizmet vermeye başladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi bünyesinde sağlık hizmeti verecek olan Psiko-Onkoloji Polikliniğinin açılışı gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Hastanesi bünyesinde0 Psiko-Onkoloji polikliniği hizmet vermeye başladı. Açılış PAÜ Rektör’ü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar ve PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel ile birlikte gerçekleştirdi.

Açılış töreninde konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan; “Bugün Üniversite Hastanemizin Psikiyatri Hastanesindeyiz. Burada Psiko-Onkoloji Polikliniğinin açılışını gerçekleştirdik. Psiko-Onkoloji Polikliniği, onkolojik rahatsızlığı olan hastalarımıza hizmet edecektir. Günümüzde çok yaygın olan onkolojik vakalar gitgide artmaktadır. Bu vakaların psikiyatri ve psikolojik destek alma ihtiyaçları da bu oranda artmaktadır. Ülkemizde bu konuda hizmet veren bir kaç yer bulunmaktadır. Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri olarak biz de bu konuda hizmet veren Türkiye’deki sayılı poliklinikler arasında yer alıyoruz. Çok ciddi bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyoruz. Artık bu hastalarımız kendilerini yalnız hissetmeyecekler” dedi.

Onkoloji hastalarının buraya gelerek tüm psikiyatrik ve psikolojik desteklerini alabileceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Kutluhan; “Tabi ki günümüzde bazı yanlış algılar olabilir. Bu konuda da Üniversitemiz çok duyarlıdır. Gelen hasta psikiyatrik hasta olmayacak, buraya gelen hasta onkolojik hastadır. Bu konuda psikolojik destek alacaktır. Bu polikliniğimizden psikolojik destek alabilecektir. Dolayısı ile hastalarımız ile hasta yakınlarımız gönül rahatlığı ile buraya gelerek, hastalıkları ile savaşlarında büyük destek alarak inşallah şifalarını bulacaklardır. Ben bu konuda bu polikliniğin açılmasında emeği geçen Tıp Fakültesi Dekanımız ile Psikiyatri Bölüm Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.