Sağlık

Adli tıp uzmanı Prof. Dr. Boz hayatını kaybetti

PAÜ Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Bora Boz, bir süredir yaşadığı rahatsızlığa bağlı olarak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Onkoloji Hastalarına Nasıl Davranmalıyız?

Kanser hastalarına nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda bilgi veren Klinik Psikolog Mine Caner, hastanın temposuna ayak uydurmak gerektiğini söyledi.

Reçetesiz Antibiyotik Kullanmayın

18-24 Kasım Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası kapsamında kamu ve özel hastanelerde akılcı ilaç ve akılcı antibiyotik kullanımında farkındalık oluşturmak için standlar düzenlendi

PAÜ Uluslararası Sempozyum Düzenliyor

PAÜ Hastanesi Çocuk Nefroloji BD. ve Tıbbi Mikrobiyoloji AD. 25 Kasım tarihinde ülke çapında bir sempozyum düzenliyor.

Obezite hastalıklara davetiye çıkartıyor

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Ekiz ve Bariatrik Diyetisyen Müge Mertcan, en çok uygulanan operasyonlardan obezite cerrahisi ve obezite cerrahisi sonrası beslenme hakkında anlattılar

Motor geliştirmek isteyen arkadaşına yardım eden çocuğun acı sonu

Denizli’de proje çerçevesinde motor geliştirmek isteyen arkadaşına yardım eden çocuk, benzinin alev alması sonucu yandı.Ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşama tutunamadı.

PAÜ Tıp Fakültesi Futbol Ligi Başlıyor

2013 yılında başlatılan ve Covid-19 pandemisi sürecinde ara verilen PAÜ Tıp Fak. Futbol ligi, iki yıl aradan sonra tekrar başlıyor. 

Doktor Onat İsmail Tok; “Ben hastalarıma öncelikle şunu anlatırım…”

Çivril’de hastalarına karşı hassas bir tutum izleyen ve sağlık çalışmalarında başarılı çalışmalar yapan Dr. Onat İsmail Tok, yaptıkları hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Diş çürüğü çocukların eğitimini olumsuz etkileyebiliyor

Okul çağı çocuklarında beslenme, ağız ve diş bakımı hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Öğr. Üyesi Yıldırım Erdoğan, ağız ve diş sağlığını korumanın ve çürük oluşumunu engellemenin yollarını anlattı.

Türkiye'de doğan bebeklerin yüzde 11'i prematüre

Pamukkale Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özmert Özdemir, "Yılda dünya çapında 15 milyon prematüre bebek doğmaktadır." diyor

Dünya Diyabet Günü Etkinliklerle Kutlandı

14 Kasım, insulin tedavisini bulan Dr. Frederick Banting'in doğum günü olup, 2007 yılından itibaren Dünya Diyabet Günü olarak kutlanmaktadır. Hastanemizde Diyabet günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yüksek tansiyon deyip geçmeyin..!

Tansiyon, tüm damarlarının duvar yapılarını bozulmasına ve kılcal damarların çatlamasına ve buna bağlı olarak felç, beyin kanaması, kalp krizi gibi birçok rahatsızlığa neden olabiliyor.

Denizli’de 3.2 şiddetinde deprem meydana geldi

Denizli’de merkez üssü Pamukkale ilçesinde 3.2 büyüklüğünde orta şiddetli bir deprem meydana geldi.

Bu etkenler Koah’ı Tetikliyor

DDH Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Zahide Alaçam, 16 Kasım Dünya KOAH (Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı) Günü ile ilgili açıklamada bulunarak KOAH’ı bulunan hastalara önerilerde bulundu.

‘MAVİ IŞIK’ YÜZDE LEKELENME SEBEBİ OLABİLİR Mİ?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Makbule Dündar, “Mavi ışık ciltte pigmentasyonda artış, şişme, kızarma, erken kırışma gibi cilt değişikliklerine sebep olabiliyor” diyor.

Evcil hayvanlarda mikroçip süresi daralıyor

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, evde bakılan kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip uygulamasında hayvan sahiplerini uyararak, son tarihin 31 Aralık 2022 olduğunu hatırlattı.

Engelli aileleri, Karahayıt’ta konaklama desteği istiyor

Denizli’de Pamukkale’nin dünyaca ünlü termal sularında şifa arayan engelli aileleri, tesislerin bulunduğu Karahayıt Mahallesi’nde konaklama konusunda destek bekliyor.

 “Doğuştan sünnet, neştersiz düzelmez”

Doç. Dr. Tunç Özdemir, halk arasında “doğuştan sünnetli” olarak bilinen hipospadias durumunun doğumsal bir bozukluk olduğunu ve mutlaka çocukluk çağında düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

Akciğer Kanseri Kemoterapisiz yenilebilir

Özel Egekent Hastanesi  Tıbbi Onkoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nail Özhan, akciğer kanseri ve akciğer kanseri tedavisindeki kemoterapisiz uygulamalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Kuduz riskli temaslarda hayat kurtaran yöntem

Sahipsiz ve aşısız hayvanların kuduz virüsü taşıma riski daha yüksek

Bu Hastalığı Olanlar Evlenemiyor!

Beden dismorfik bozukluğu; kişinin beğenmediği bir fiziksel özelliğini kafaya takıp bununla aşırı uğraşması olarak ortaya çıkan bir psikolojik rahatsızlık.

PAÜ'de Psikiyatri Birimlerinde Hemşirelik Eğitim Programı Başlatıldı

PAÜ Hastanesi Psikiyatri Birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Sertifikalı Eğitim Programı Habip Kızıltaş Psikiyatri Binası Eğitim Salonunda Gerçekleştirilen Açılış Toplantısıyla Başlatıldı.

Vali ATİK, Sağlık Çalışanları kermesini ziyaret etti

Vali Ali Fuat Atik, DDH bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki (TRSM) danışanlar tarafından hazırlanan çalışmaların yer aldığı resim ve el sanatları kermesini ziyaret etti. 

Göğsünden kötü huylu devasa kitle çıktı

Denizli’de 44 yaşındaki hastanın göğsünde bulunan 6 kilo ağırlığındaki 29 santimetre çaplı devasa kitle, kaburgaların çıkarılıp yapay göğüsün yapılmasıyla alındı.

Hayırsever İş Adamı Osman Aydınlı PAÜ’ye bağışta bulundu

Gamateks Tekstil San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş adamı Osman Aydınlı kanser tedavisinde kullanılan yeni bir cihaz bağışında bulundu

Egekent Hastanesi öğrencilere Kızılay’ı anlattı

Denizli Özel Egekent Hastanesi, Kızılay Haftası etkinliği dolayısıyla Hayme Hatun Anaokulu öğrencilerine Kızılay hakkında bilgi verdi

PAÜ Hastanesinde Organ Nakli Haftası Etkinliği Başladı

PAÜ Hastanesi Poliklinik girişinde açılan standla birlikte Organ Nakli Haftası Etkinliği başlatıldı.

PAÜ Acil Tıp Anabilim Dalı Bir Başarıya Daha İmza Attı

PAÜ Hastanesi Acil Tıp Anabilimdalı büyük bir başarıya imza atarak en iyi sözel bildiri ödülüne layık görüldü.

Sağlık'ta emekli olanlara plaket verildi

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, yıllarca sağlık alanında özveriyle görev yapan personele teşekkür ederek plaketlerini takdim etti

Astım mevsimi sonbahara dikkat!

Sonbahar aylarında polenler ve tozlar alerji ve astım gibi rahatsızlıkları da beraberinde getiriyor. Alerjenler, toprak ve toz gibi çevresel faktörler ve egzersiz astım atağını tetikleyebilir.