Sağlık

Depremzede Göz Sağlığına PAÜ Hastanesinde Kavuştu

Adıyaman ‘lı Elif Aslan başına kolon düşmesi sonucu gözünden yaralanmış ve PAÜ Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalının başarılı ameliyatı sonucu sağlığına kavuştu.

Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz

Bebeklerin anne karnında söylenenleri duyduğunu ve hissettiğini kaydeden Dr: Nuray Aydın, hamilelik döneminde gerginlik ve tartışmadan uzak durulmasını istedi.

Ölümcül pıhtıdan Egekent’te uygulanan akılcı tedaviyle kurtuldu

Kısa süre önce ameliyat olduğu için ilaç tedavisi riskli görülen hasta, akılcı tedaviyle hayata tutundu

Dr. Evrim Bozkaya,Tuz Tüketimine Dikkat

Denizli Devlet Hastanesi Nefroloji Uzmanı Dr. Evrim Bozkaya, yüksek tansiyon ve böbrek hastalarında en önemli dikkat edilecek unsurun tuz tüketimi olduğunu vurguladı

Şehit Altunbaş’ın adını taşıyan sağlık evi mevlid-i şerif ile açıldı

Baklan Belediyesince restore edilip hizmete açılan Şehit Jandarma Onbaşı Ramazan Altunbaş Sağlık Evi açıldı

Glokom ( Göz Tansiyonu ) Belirtileri ve Risk Faktörleri Nelerdir?

Denizli Devlet Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şeyma Mataracı 12-18 Mart Dünya Glokom Haftası nedeniyle glokom (göz tansiyonu) hakkında açıklamalarda bulundu

Özel Egekent’in Emektar Hekimleri Tıp Bayramında Onurlandırıldı

Denizli Özel Egekent Hastanesi’nin meslekte 25. ve 40. yılını dolduran emektar hekimleri, 14 Mart Tıp Bayramında onurlandırıldı

PAÜ’de 14 Mart Anma Programı Düzenlendi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve PAÜ Hastaneleri tarafından depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ve sağlık çalışanları için ‘14 Mart Anma Programı’ düzenlendi.

BAŞKAN ÖZTÜRK, TIP BAYRAMINI KUTLADI

Milletin derdi ile dertlenen, memleket için hiçbir görevden asla çekinmeyen ve üzerine düşeni fazlasıyla da yapan tüm sağlık camiası her türlü övgünün üstündedir. 

Türkiye'de 20 kişiden biri ileri evre böbrek hastası

Denizli Özel Egekent Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ahmet Bilge, Türkiye'de 20 kişiden birinin ileri evre böbrek hastası olduğunu belirterek, önemli uyarılarda bulundu.

9 Mart 2023 Dünya Böbrek Günü 

Kronik böbrek hastalığı son yıllarda tüm dünyada adeta bir salgın şeklinde artış göstererek ciddi bir sağlık sorunu haline gelmiştir.

Yakınlarını Kaybedenlere “Yas Danışmanlığı” Yapılmalı

Psikolog Ebru Özer Özkul, yakınların kaybeden depremzedelerin yaslarını sağlıklı bir şekilde yaşamaları için kendilerine “Yas Danışmanlığı” desteği verilmesi gerektiğini söyledi.

TURGAY DEMİRTAŞ’IN ACI GÜNÜ

Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Denizli eski başkanlarından Turgay Demirtaş’ın kardeşi emekli öğretmen Fahri Demirtaş hayatını kaybetti.

Görülemeyen Tehlike: İç Mekân Hava Kalitesi

Spor salonları, insanların sağlıklı olmak ve formda kalmak için gittikleri mekânlardır.  Pek çok kişinin birlikte spor yaptığı bu mekânlarda genellikle unutulan bir faktör vardır: havalandırma

DEPREMZEDELERE DİKKAT

DDH Psikiyatri Uzmanı Dr. Ümit Gökhan Meriçli, depremlerin ruh sağlığını etkilediğini belirterek felaketi yaşayan ya da etkisinde olan vatandaşlara yönelik dikkat edilmesi gerekenleri anlattı

Dikkat..! Toz fırtınası geliyor

Meteoroloji Genel müdürlüğü toz taşınımı uyarısı yer aldı. Buna göre pazar ve pazartesi günü Kuzey Ege ve Marmara Bölgesi'ndeki 11 kentimizde toz taşınımının etkili olacağı belirtildi.

PAÜ, Depremzedeler İçin Psikososyal Destek Eğitimlerine Başladı

PAÜ Psikiyatri Hastanesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün koordinasyonunda Depremzedelere psikososyal destek verecek olan ruh sağlığı çalışanları için eğitim programına başladı.

Şifa dağıtan eller, depremzedelere uzandı

Merkezi Denizli’de olan Türkiye Bilimsel Proloterapi Derneği’ne üye olan doktorlar, ülkemizin on ilinin etkilendiği büyük depremin ardından hızla organize olarak, yardımlara başladılar

DENİZ BAYKAL HAYATINI KAYBETTİ

CHP eski genel başkanlarından Deniz Baykal 84 yaşında hayatını kaybetti. Baykal için Salı günü toprağa verilecek.

ŞEYMA ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERİLDİ

Depremin enkazından cansız bedeni çıkarılan Denizlili öğretmen TES Üyesi Şeyma İyiol memlekete olan Çivril Özdemirci’de toprağa verildi

ŞEYMA ÖĞRETMEN DEPREM KURBANI

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin enkazından cansız bedeni çıkarılanlara arsında Denizlili öğretmen Şeyma İyiol da bulundu.

PAÜ Hastanesi Depremzedelere kapılarını açtı

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Kahramanmaraş merkezli 10 ilde etkisini gösteren depremlerin ardından hastanemize başvuran ilk depremzedeyi tedaviye başladı.

Valilik Deprem bölgesine yardım çağrısı yaptı

Denizli Valiliği, 10 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7.7. şiddetindeki depremin ardından yaraları sarmak için yardım çağırısında bulundu.

İL MERKEZİNDE KAR YAĞIŞI SÜRÜYOR

Haftalardır, yağdı yağacak şeklinde halkımız tarafından sabırsızlıkla beklenen kar yağışı, bugün akşam saatlerinde il merkezinde de başladı. Kar sokaklarda birikmeye başladı

 “Çürüksu Çayını gündemimize almalıyız”

Denizli Tarım Platformu, sulak alanların kirliliği üzerine yaptığı çalışmada, kirletici unsurları saptadı.

Prostat kanseri en çok görülen kanserlerden

Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Taha Numan Yıkılmaz, prostat kanserinin ülkemizde görülme sıklığına göre akciğer kanserinden sonra 2. sırada yer alan kanser türü olduğunu belirtti.

Büyükşehirde Yaşayanlar Daha Kaygılı ve Öfkeli

Psikolog Ece Reçber, büyük şehirde; kalabalık, trafik, ekonomik zorluklar gibi yaşam koşullarının birçok psikolojik hastalığı tetiklediğini söyledi

Dikkat..! Gereken hassasiyeti gösterin

Ciddi ve hayati enfeksiyonlara neden olması nedeniyle dünya çapında tedirginliğe yol açan ve Ankara'da 3 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olan Strep-A bakterisiyle ilgili Bakan Koca açıklama yaptı.

GEBELİKTE MİDE BULANTISINI ANLATTI

Honaz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Saniye Köseoğlu, Gebelik sürecinde görülen kusma ve mide bulantısı şikayetleri hakkında bilgi verdi

Dikkat..! Bu hastalığın tedavisi yok!

Koronavirüsün grip haline geldiği tahmin edilse de bu hastalık gripten çok daha tehlikeli sonuçlara sebep olabiliyor.