Sağlık

Hamile ve engelli personellere 2 gün idari izin

Denizli’de olumsuz hava şartları nedeniyle hamile ve engelli personellerin, 25 ile 26 Ocak 2022 tarihinde idari izinli sayılacağı açıklandı.

Dikkat! Ebeveynin başarı eleştirisi depresyona yol açabiliyor…

Çocukların akademik alanda yaşadıkları başarısızlık, pek çok farklı sorunla ilişkili olabiliyor.

Emeğimizin görülmesini, hakkımızı istiyoruz.

TTB basın toplantısı düzenleyerek, “Sağlıkta dönüşüm programı ile birlikte halkın sağlık hakkı, sağlık emekçilerinin de çalışma özlük hakları giderek gerilemiştir”uyarısında bulundu

20 yıldır görmeyen gözü PAÜ Hastanesinde açıldı

Denizli’de 20 yıldır sol gözü görmeyen 79 yaşındaki hasta, PAÜ Hastanesi Göz Hastalıkları Dr.İbrahim Toprak, Araştırma Görevlisi Dr. Yasin Durkal ve ekibinin başarılı ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

COVİD-19 HASTASI İÇİN BÜYÜK MÜCADELE

ÇAL BELEDİYESİ YOLU AÇTI,  COVİD -19 HASTASI ZAMANINDA HASTANEYE KALDIRILDI

7 Bin Bebek Kucağına Doğdu

Denizli’de 7 binin üzerinde hamilenin doğumunu gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Nuray Aydın, 20. Yılını doğumunu yaptırdığı anne ve bebekleri ile birlikte pasta keserek kutladı

 Hamile ve engelli personeller idari izinli sayılacak

Olumsuz hava nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personeller 24 Ocak 2022 Pazartesi günü idari izinli olacağı açıklandı.

Çameli son 10 yılın en soğuk günlerini yaşıyor

Çameli'de, dün geceden itibaren etkili olan kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde kent merkezinde eksi 15 ile yükseklerde ise eksi 20 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Soğuklar enerji deposu pekmeze talebi artırdı

Sağlık açısından sayısız faydaları olan ve enerji verici özelliğiyle kış aylarında daha fazla tüketilen pekmez, hava sıcaklığının eksi derecelere düşüğü son günlerde daha fazla ilgi görmeye başladı.

Isınmak için kuruyemiş, havuç, tarçın tüketin…

Kış mevsiminde havalar soğudukça vücudu sıcak tutacak yiyeceğe ihtiyaç da artıyor. 

Fibromiyalji kadınlarda 3 kat fazla görülüyor!

Fibromiyalji, yaygın kas-iskelet sistemi ağrıları, yorgunluk ve uyku bozuklukları ile seyreden kronik bir rahatsızlık olarak tanımlanıyor. Fibromiyalji kadınlarda erkeklere kıyasla 3 kat fazla

Egzama Tedavisinde Yeni Yöntem!

Egzama, ciltte kaşıntı, tahriş ve lekelerle ortaya çıkan bir cilt hastalığı olarak biliniyor. Sebebi kesin bilinmemekle beraber strese, cilt yapısına ve genetik faktörlere bağlı olarak da oluşuyor

Antidepresan Kullanımı Neden Arttı?

Günümüzde antidepresan kullanımı giderek artıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Ağustos ayında açıkladığı rakamlar da bunu destekliyor. 

Düzenli Uyuyan Çocuğun Problem Çözme Becerisi Artıyor

Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece, çocuklarda öğrendikleri bilgilerin pekişmesi ve depolanmasının uyku sürecinde olduğunun altını çiziyor. 

Eski varyantlar etkisini sürdürmeye devam ediyor!

Burun akıntısı, boğaz ağrısı, halsizlik gibi belirtileriyle daha çok soğuk algınlığı ve mevsimsel grip gibi geçirilen Omicron varyantı tehdid ediyor

Tedavi olmak için Aydın'dan geldi

Denizli’ye gelen 79 yaşındaki Osman Damat, Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde Üroloji doktorlarından Op. Dr. Ali Gürağaç’ın yaptığı başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Çameli’de kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Çameli’de aralıksız devam eden kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.  

Çocuklarda Covid ile gribal enfeksiyonu ayırt etmek zor

Çocuklarda ateş ve öksürük gibi semptomlar olduğu zaman ilk akla gelen Covid enfeksiyonu olabiliyor.

SAHİM-SEN İSYAN ETTİ: ŞİDDET HER YERDE

Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) Genel Başkanı Özlem Akarken, tırmanışa geçen şiddet vakalarına isyan etti.

Parkinson Hastalarının Hayatlarını Kolaylaştıracak

PAÜ Dr. Ar. Gör.lisi Erdem Dilmen’in üstlendiği “Parkinson ve Tremor Hastaları İçin Dengeleyici Kaşık ve Karar Destek Sistemi” proje;Parkinson ve Tremor hastalarının günlük hayatlarını kolaylaştırıyor

Aşılama yöntemiyle üçüz bebek sahibi oldular

Denizli’de 3 yıldır bebek özlemi çeken Firdevs - Hasan Yıldız çifti, Özel Egekent Hastanesi’nde yapılan aşılama yöntemiyle üçüz bebek sahibi oldu.

Aşıya rehavet varyantın yayılımını hızlandırıyor!

Pandemiyle mücadelede alınan önlemlere uymanın toplumsal bir sorumluluk olarak hissedilmesi gerektiğini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Sur, bireysel önlemlere uyulmasının önemini dikkat çekti. 

Dikkat! Görülme sıklığı 3 kat arttı!

Boğaz bölgesinde yanma, kuruluk, çizilme veya tahriş olma hissi… Bazen de yutkunmada güçlük problemleri…

Türkiye’nin Gündeminde Olan Gamze Sağlığına Kavuştu!

Yıllardır böbrek yetmezliği ile mücadele eden Gamze Akkaya, babası İsmail Akkaya ile organ nakli için yıllar sonra tekrar bir araya geldi.

Covid Geçiren veya Covid Aşısı Olan Kadınlar dikkat..!

Kadınlarda hormonlar düzgün çalıştığı müddetçe menopoz dönemine girilene kadar adet görme (regl) eylemi gerçekleşir. Bazen farklı nedenlerden adet düzensizliği yaşanabilmektedir. 

KIŞ ŞARTLARI KAN BAĞIŞLARINI DA VURDU

Kızılay, Türkiye’nin birçok bölgesini etkisi altına alan kış koşulların kan bağışlarını da olumsuz etkilemesi üzerine yeni bir kan bağışı kampanyası başlattı. 

Ağız ve Diş Sağlığında İmplantın Önemi

 Günümüzde oldukça sık tercih edilen bu tedavi yöntemi ile diş kayıplarının yarattığı mağduriyetin ömür boyu ortadan kaldırılması mümkündür.

Tavas’ta böbrek hastalarına diyaliz hizmeti veriliyor

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk: “Tavas’ta vatandaşlarımıza verdiğimiz sağlık hizmetini bir kademe daha ileriye taşıdık”

SOKAK HAYVANLARINA ZABITA YEM VERDi

Çal ilçesinde aşırı soğuk ve kar nedeniyle beslenme zorluğu yaşayan sokak hayvanlarına Belediye Zabıtası tarafından mama, kuşlar için de yem bırakıldı.

Türkiye’deki ilk sanal tele-tıp stajı başarıyla tamamlandı

Türkiye’de ve dünyada bir ilk uygulama olarak başlatılan, ilk grupla eğitimin tamamlandığı “Sanal Tele-tıp Stajı” PAÜ Hastanesinde, Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur tarafından gerçekleştirildi.