OSB’LERDE ‘DİJİTAL ELÇİ’ YETİŞTİRİLDİ

OSB’LERDE ‘DİJİTAL ELÇİ’ YETİŞTİRİLDİ

O.S. Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), Vodafone Business ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından hayata geçirilen “OSB’lerde Dijital Dönüşüm Programı”nın sertifika töreni İstanbul’da gerçekleştirildi

OSB’lerde Dijital Dönüşüm Programı Sertifika Töreni’ne Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Umut Rıfat Tuzkaya, OSBÜK Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri ile OSB temsilcileri katıldı.

OSB’lerde Dijital Dönüşüm Programı kapsamında gerçekleşen eğitimlerde, Dijital Dönüşüm ve Sanayicilere/KOBİ’lere Etkisi, Dijital Strateji ve Dijital İş Modelleri, Endüstri 4.0 ve Temelleri, Nesnelerin İnterneti, Bulut Bilişim, 5G ile Robotik Süreç Otomasyonu, Siber Güvenlik, Üç Boyutlu Yazıcı, Dijital İkiz ve Simülasyon, Blockchain, Dijital Liderlik/Dijital Kültür/Dijital İK ve Dijital Pazarlama konuları ele alındı.

OSB’lerde Dijital Dönüşüm Programı’na Denizli OSB’yi temsilen katılan DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakkı Öztürker ve DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Süleyman Tepeli; eğitime katılan 1000’e yakın elçi arasından Denizli Organize Sanayi Bölgesi olarak ikincilik başarısı ile sertifikaları Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükçü tarafından takdim edildi. 

Eğitim sürecinin başında ve sonunda yapılan testler ile çalışanların dijital farkındalık düzeyleri ölçüldü. Verilen eğitimlerle Vodafone Business, OSB’lerde dönüşüme öncülük edecek 1000 dijital elçi yetiştirdi. Organize Sanayi Bölgeleri’nden 100’den fazla firma Bulut’tan IoT’ye birçok teknolojiyi işine adapte etme konusunda adım attı.