Ekonomi

Ormanda bakım ve üretimler kar kış devam ediyor

Denizli Orman İşletme Müdürlüğü’nde kar kış demeden bakım ve üretim faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.

2022’de pestisitle mücadelede düğmeye basılmalı

AB Yeşil Mutabakat ile pestisit kullanımının 2030’a kadar yüzde 50, gübre kullanımının yüzde 20, antimikrobiyal kullanımının ise yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefliyor. 

2022 İHRACAT İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLACAK

2022 Türk ihracatı için dönüm noktası olacak. Türkiye’nin ihracatta geleceğe dönük yatırımlarının meyvesi 2022 yılında toplanacak. 

ELEKTRİKLİ VE HİBRİT OTOMOBİLLERE İLGİ ARTIYOR

2021 yılında 2 bin 849 adet elektrikli araç satılırken, 20 bin 915 adet de hibrit araç satıldığı kaydedildi. 

Yedi adımda evde elektrik tüketimini düşürün 

Ocak 2022 itibariyle güncellenen elektrik fiyatları, “elektriği nasıl daha verimli kullanabiliriz” sorusunu da gündeme getirdi.  

2023 yılına 1,5 milyar dolar ihracat hedefi koydular

, Egeli ihracatçılar, son dört yılda ihracatlarını yüzde 60 artırarak 1 milyar 182 milyon dolarlık performansla bu ihracatın yüzde 23'ünü gerçekleştirdi.

ENERJİ KRİZİ ELEKTRİĞE SIÇRAMASIN!

Elektrik Mühendisleri Odası “Hava sıcaklığının ülke de en soğuk düzeylere inmesiyle doğalgaz arzında sıkıntı yaşandığı ortaya çıktı.” diyerek, krizin elektriğe gelmeden önlem alınmasını istedi

MÜSİAD "ANADOLU ÜRETİM VE YATIRIM HAREKETİ"Nİ BAŞLATTI

MÜSİAD, aralarında büyükşehirlerin de bulunduğu 40’tan fazla noktada 15 milyar liranın üzerinde yatırımı kapsayan "Anadolu Üretim ve Yatırım Hareketi"ni başlattı. 

Geri dönüşüm, toprağı koruyor! 

Toprak kirliliği olduğunu vurgulayan uzmanlar, fabrikaların tehlikeli atıklarının toprağa gömülmesinin, hafriyat atıkların toprak kirliliğine yol açtığına dikkat çekiyor. 

Ölçü ve tartı aletlerinde muayene zamanı

Denizli İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene ve damgalama işlemleri için 1 Ocak-28 Şubat tarihleri arasında başvuruların yapılması gerektiğini hatırl

Çameli Belediyesi ücretsiz fidan dağıtımı yaptı

Denizli'de Çameli Belediyesi tarımsal üretimi teşvik amacıyla üreticilere fidan dağıtımını sürdürüyor.

Buldan ile Kocaeli arasında köprüler kuruldu

Kocaeli Ticaret Odası ile Buldan Ticaret Odası arasında tekstil sektöründe işbirliğinin ele alındığı ziyaret gerçekleştirildi.

 Türkiye, kültür olarak Amerika’ya benzeyen bir ülke

Birçok alanda çok özel çalışmaları bulunan girişimci ve melek yatırımcı Burkay Kaplan, Türkiye’de olan ilgisini, “Türkiye, kültür olarak Amerika’ya en çok benzeyen ülke" sözleriyle ifade etti.

ENERJİ SIKINTISI SANAYİCİYİ KÖTÜ VURACAK

Dün BOTAŞ tarafından organize sanayi bölgelerine ve bazı büyük sanayicilere gönderilen yazı ile doğal gaz çekişinde %40 azaltmaya gidilmesi talimatı, üretim sektöründe şok etkisi yarattı. 

12 MİLYON HANENİN ELEKTRİĞİ RÜZGARDAN GELİYOR

Türkiye rüzgarın enerjisini seviyor, rüzgardan elde edilen elektrik üretimi de her geçen gün daha da artıyor. 

Kiralık konut talebi düşüyor

Rapora göre en yüksek yıllık kira artışının görüldüğü iller Antalya %84,8, İstanbul %84,6, Muğla %80, Mersin %77,1 ve Tekirdağ %70 olarak sıralandı. 

Turizmciler 2022’den Umutlu

Antalya’da eş zamanlı düzenlenen fuarlar kapsamında gerçekleştirilen ‘Sektörün Başlıca Sorunları’ başlıklı panel büyük ilgi gördü. 

Adm Elektrik BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin Katılımcı Üyesi Oldu

Aydem Enerji’nin elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketi Adm Elektrik Dağıtım dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin üyesi oldu

 Saanen keçisi projesi başarıyla devam ediyor

Denizli Çameli Belediyesi'nin 'Saanen Keçisi' projesi, 1. yılında devam ediyor. Proje kapsamında yeni yılın ilk çalışmasında onlarca yetiştiriciye keçileri teslim edildi.

PATRONLARI UYARIYORUZ, EMEKÇİNİN PARASINA GÖZ KOYMAYIN!

Tüm İşçi Hakları Derneği Başkanı Yalçın Varal “Asgari ücrete yüzde 50 zam yapılması ve 2825 liradan 4253 liraya çıkarılmasından sonra bazı işverenlerin işçilerle pazarlık yaptığı öğrendik.” Dedi. 

 Ata tohumları Çameli’nde hayat bulacak

Yerli Tohumu yaygınlaştırmak için çalışma başlatan Çameli Belediyesi, 40 çiftçiye 4 ton yerli tohum olan karakılçık buğday ve Çameli iklim şartlarına uygun makarnalık buğday dağıtıldı.

İlimizde yapılan yatırımlar açıklandı

İl Koordinasyon Kurulu  toplantısı Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu  başkanlığında gerçekleştirildi.

ÇALLI İŞADAMLARI ÇAL’DAN START VERDİ

Hedefleri Çal ve yöresinden yetişen iş insanlarını bir araya getirmek ve yöreye katkı vermek.

Denizli’de sertifikalı ceviz fidanları toprakla buluşuyor

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DTB işbirliğinde hayata geçirilen "Ceviz Üretim Alanlarını Geliştirme Projesi" kapsamında fidan dağıtımı ilçelerde devam ediyor.

Aydem Enerji’de atama yapıldı

Aydem Enerji’nin İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ve Çevre Grup Direktörlüğü pozisyonuna Hatice Çinar getirildi.

Yabancıya birim konut satışı son çeyrekte 187.091 dolara indi

Kurdaki volatilite ve doların yükselme trendi, yabancıya konut satış endeksi GİGDEKS verilerine doğrudan yansıdı.

Enerya Enerji, Çalışıyor..! 

Enerya Enerji, 2021’de dağıtım ağını daha da genişleterek 1.673 kilometrelik yeni doğal gaz hattı ile birçok ilçeyi doğal gazın konforu ile buluşturdu. 

“İşyeri MYO Oluyor” Projesi ile sanayideki istihdam artacak

Honaz MYO Müdürü Prof. Dr. Hülya Kabakçı Karadeniz: “3+1 eğitim modeli ile mezun olan öğrencilerimizin yüzde 44’ü staj yaptıkları firmalardan iş teklifi aldı”

Demir ve demir dışı sektöründen büyük ihracat

Demir ve demir dışı metaller sektörü 2021 yılında 12,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Sektör aralık ayında 1,23 milyar dolarlık ihracat ile yüzde 49,7 artış sağladı. 

Hırdavat sektöründen 10,6 milyar dolar ihracat

Hırdavat sektörü 2021 yılında 10,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Sektör aralık ayında 981 milyon dolarlık ihracat ile geçen seneye göre yüzde 50 artış sağladı.