Ekonomi

DENİZLİ’DE İNŞAAT SEKTÖRÜNE YÖN VEREN ŞAHANLAR İNŞAAT 45 YAŞINDA

Şahanlar İnşaat 45. Yılında Muhteşem Proje Royal Garden’ı Görücüye Çıkardı

KEÇECİ: ASGARİ ÜCRET ZAMMI %40 OLABİLİRDİ

Keçeci: Yapılan %30’luk zam önümüzdeki günlerde hızla artabileceğini düşündüğümüz enflasyonun karşısında yine eriyebilir ve çalışanlarımız zorlanabilir.

İlekleme incirde lezzeti ve kaliteyi yükseltiyor

Türkiye’nin gıda sektöründe başlıca ihracat kalemlerinden olan incir yetiştiriciliğinde, Buldanlı üreticilerin kalite ve verimi artırmak için ilekleme çalışmaları devam ediyor.

Memur ve emeklilerin artış oranı belli oldu

TÜİK tarafından bugün yapılan açıklamalara göre; 6 aylık enflasyon farkına göre Memur ve memur emeklisi için maaş zammı yüzde 41,85, SSK ve Bağkur emeklisi maaş zammı ise 42,35 oldu

Çam fıstığında kötü giden yıllar sona erdi

10 yıldır çözülemeyen böcek sorunu ve iklim değişikliği gibi sebeplerle rekolte kaybı yaşanan çam fıstığı son dönemde olumlu bir grafik çiziyor.

Denizli, İhracatta Ege İkincisi oldu

(EİB) Ege İhracatçılar Birliği, Haziran ayında ihracatını yüzde 10 artırırken, Denizli 492 milyon dolarlık dış satımla ikinci oldu. 

Pazarda kurbanlık var, alıcı yok

Denizli’de Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hayvan pazarında kurbanlıklar satılmayı beklerken, alıcının ise geçen seneye oranla az olduğu gözlemlendi.

İhracat bir kez daha 500 milyon dolar sınırına yaklaştı

Haziran ayı ihracat verileri açıklandı. Türkiye, Denizli ve DENİB ihracatında yaşanan artışlar geride bırakılan ayda da devam etti.

Çiftçilere Ödeme Kolaylığı Sağlayacak İş Birliği

Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi arasında çiftçilere yönelik önemli bir iş birliğine imza atıldı. 

“Asgari ücret artışı zorunluluktu”

2022 yılında ikinci kez artışla 5 bin 500 TL olmasına Egeli ihracatçılar, “Asgari ücret artışı zorunluluktu. Sabit gelirli insanımızın bu hayat pahalılığına karşı korunması gerekliydi” değerlendirdi

İşlerinden olan işçilerden Enerya’ya şok suçlama

Haksız bir şekilde işten çıkarıldıklarını öne süren işçiler, Denizli Enerya önünde eylem yaptı

MÜSİAD, açıklanan asgari ücretten memnun

"MÜSİAD olarak, asgari ücretin yılın ikinci yarısı itibariyle net 5.500 TL’ye çıkarılmasını memnuniyetle karşılıyoruz"

“Şampiyonluk Süt ve ürünlerinde”

Denizli Tarım Platformu tarafından düzenli olarak izlenen, aylık üretici-market fiyat aralığı araştırma sonuçları yayınlandı.

Çameli’nin ünlü yayla kirazında hasat başladı

Denizli’nin Çameli ilçesinde tadı ve dokusuyla damakların aranan lezzetleri arasında yer alan yayla kirazında, hasat dönemi başladı

Enerya, bayram öncesi 60 çalışanını işten çıkardı

Denizli’nin yetkili doğalgaz dağıtımı şirketi olan Enerya, bayram öncesi 60 çalışanını gece yarısı işten çıkararak büyük tepki topladı.

VE... 200 gram ekmek 4 TL oldu

Denizli’de, Fırıncılar Odası’ndan yapılan duyuruyla 200 gram ekmeğin yapılan zamla birlikte satışı 4 TL oldu.

Buldan’ın Modern Canlı hayvan Pazarı Kurbanlık Satışlarına Açıldı  

Buldan Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’ndeki canlı hayvan pazarında başlattığı yenileme çalışmasını tamamlanarak, kurbanlık satışlarına açıldı.

 “MALİ TATİL; 1 – 20 TEMMUZ 2022 Tarihleri Arasında Uygulanacak”

DSMMMO Başkanı Başkan Mehmet SARIGÖL, Mali Tatilin Temmuz ayı başında başlayacağını belirterek, “Mali Tatil, 20 Temmuz tarihinde sona erecektir" dedi. 

Denizlililerin güveninini kazanan Sezer International 1 yaşında

Denizlili yatırımcılara finansal danışmanlık hizmeti sunan Sezer International birinci yılını kutluyor.

Makina Sanayicileri Yeni İş Birlikleri için Teknokentte Toplandı

Makina Sanayici İş Adamları Derneği (MAKSİAD) Yönetim Kurulu toplantısını Pamukkale Teknokent’te gerçekleştirdi. 

BDDK'NIN KREDİ KARARI SONUÇLARI ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE BELLİ OLACAK

Denizli Sanayi Odası Haziran ayı olağan Meclis toplantısı, 28 Haziran 2022 Salı günü Müjdat Keçeci Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Kocaer Çelik’ten talep toplamadaki yoğun ilgiye teşekkür 

Profil çelik sektöründe satışlarının yüzde 90’ını 6 kıtada 140 ülkeye ihraç eden Kocaer Çelik’in halka arzına toplamda 1.21 kat talep geldi. 

Denizli'ye Teknik Tekstil Kurulacak

DSOB Başkan Vekili Necip Filiz; Almanya’da Berlin Teknik Üniversitesi yetkilileri ile görüşerek, kampüste incelemelerde bulundu.

Yağlık gül hasadı başladı

Türkiye’deki gülyağı üretiminin büyük kısmını elinde bulunduran Gülbirlik’in alım yaptığı önemli merkezlerden birisi olan Denizli’nin Çardak ilçesinde, yağlık gül hasadına başlandı.

Teknosa Denizli’de ikinci mağazasını açtı

Teknosa, Denizli’deki mağaza sayısını ikiye çıkardı. Mağaza yatırımlarında hız kesmeyen Teknosa, Türkiye’nin 69 ilinde 200’a yakın satış noktasında teknoloji severlerle buluşuyor.

Ecocotton ve Buldan’s markaları, İzmirlilerle buluştu

Denizlili iş adamı İbrahim Uzunoğlu'nun sahibi olduğu Ecocotton ve Buldan’s markalarının İzmirlilerle buluşacağı, Defne Home Collection yeni konsept mağazası Urla'da hizmete girdi.

Ege Yenilenebilir enerji üssü olabilir

Özellikle Rüzgar enerjisinin ege bölgesinde hızla geliştiği vurgulanan toplantıda, sektörün önünün açılmasının çok önemli olduğu vurfulandı. İhracatın hızla artacağına dikkat çekildi

İlk 1000 ihracatçı listesinde ilimizden 29 firma yer alıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan, ihracatçıların şampiyonlar ligi olarak tanımlanan ilk 1000 ihracatçı listesinde Ege Bölgesi’nden 159 firma yer aldı.

Yaklaşan Kurban Bayramı besicileri umutlandırdı

Denizli’de Kurban Bayramı öncesi hayvan piyasasında yaşanan hareketlilik, besicileri umutlandırdı. Hayvanlarını pazar alanlarına getiren besiciler, bayram yaklaştıkça harekete sevindiler

HEIMTEXTIL'e TURKISH TOWELS DAMGASI

Heimtextil Fuarı, 21-24 Haziran 2022 tarihlerinde Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlendi. Denizli firmalarının 32 stand ile katılımcı oldu. DENİB Turkish Towels markasıyla katıldı