Ekonomi

Denizli Arı yetiştiricilerine şeker desteği verildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, il genelinde bulunan arı yetiştiricilerine ücretsiz toz şeker dağıtımı yapıldı.

Aydem Faturalarında "kadınlara" destek

Aydem Perakende ve Gediz Perakende’nin Elektrik Tüketim Faturalarında “Aile İçi Şiddetle Mücadele” Farkındalığı

İncirin 330 türü bulunuyor

Aydın’da 84 yıl önce kurulan İncir Araştırma Enstitüsü’nde 84 yıl süren çalışmalarda 272 çeşit dişi 58 çeşidi erkek olmak üzere 330 çeşit incir üzerinde çalışma yapılıyor.

 Ata mesleğini tarihi sokakta ilmek ilmek dokuyarak yaşatıyor

Buldan'da büyüklerinden yadigâr kalan el dokuma tezgahıyla geçimini sağlayan Raziye Karaşın, unutulmaya yüz tutmuş mesleğini yaşatmaya çalışıyor.

DENİB Helal Expo Fuarı’nda

Denizli İhracatçılar Birliği  24-27 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Helal Expo’ya katılım sağlıyor.

Sürücüler araç yazılımıyla daha mutlu

Otomotiv sektörüne yön veren ‘chip tuning’ uygulamasının yasal olduğunu öğrenen sürücüler araçlarını değiştirmekten vazgeçmeye başladı

Gelecek nesiller Öğretmenlerce şekillenecektir

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tefenlili: "Öğretmenler Aydınlık Yarınlarımız"

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlarak tüm öğretmenlerin Öğretmenlerin Günü’nü kutladı.

Ecogreen Enerji, UN Global Compact’e katıldı

Ecogreen Enerji, doğanın ve tüm canlıların yaşam hakkını savunmak adına dünyanın en kapsayıcı sürdürülebilir kalkınma girişimi olan UN Global Compact’e katıldı.

Riskli Yapılar Acilen Dönüştürülmeli

Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık, merkez üssü Sarıdere-Gölyaka-Düzce olan 5,9 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamada bulundu

Denizli iş dünyasına, TOBBUYUM ve arabuluculuğun avantajları anlatıldı

Denizli Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, TOBBUYUM ve arabuluculuğun avantajları iş dünyası temsilcilerine anlatıldı.

Çobanın kayıp sürüsü 6 gün sonra bulundu

Denizli’nin Çameli ilçesinde çobanın 6 gündür dronla aranan sürüsü, vatandaşlar tarafından bulundu.

Güney Ege’nin eko-turizm bölgelerine yönelik hedef pazar analizleri tamamlandı

GEKA 9 ilçenin doğru hedef kitlelere doğru yöntemlerle tanıtılabilmesi amacıyla “Güney Ege Eko-Turizminde Yeni Destinasyonlar Hedef Pazar Analizi” adlı çalışmayı gerçekleştirdi.

Başkan Söylemez, “İşçiyi enflasyona ezdirmeyeceğiz”

Hizmet İş Sendikası Başkanı Sezai Söylemez, beş ilden sorumlu olarak 2022 yılı içinde yaklaşık 90 bin kilometre yol yaparak sendika üyesi 6 bin487 üyeyle ortalama üç kez bir araya geldiklerini söyledi

MAKSİAD Başkanı Sarı, “Şehitlerin kanı yerde kalmadı”

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyine teröristler tarafından Türkiye’ye saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere Pençe Kılıç hava ve kara harekâtı başarıyla yapıldı

ASLI TEKSTİL KADIN İSTİHDAMINDA ŞİRKETLER ARASINDA 2. OLDU

TOBB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu.

Yağmur yağmayınca,  eller semaya açıldı

İlimiz Denizli mevsimin en kurak günlerini yaşarken, aylardır çiftçilerimiz tarafından beklenilen yağmur gelmeyince, eller semaya açıldı. Ekime hazırlanan çiftçilerimiz, yağmur duasına çıktılar.

Bölgemizi ilgilendiren Arıcılık Konferansı yapıldı

12 ülkeden yüzlerce arıcı ve bilim insanı ile sektör temsilcilerinin buluştuğu 4 gün süren 7. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi'nin son gününde de çalıştay ve paneller düzenlendi. 

İŞKUR’DA BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Denizli İŞKUR'da İş ve Meslek Danışmanlarına yönelik “Mesleki Eğitim Merkezleri Tanıtım ve Bilgilendirme” Eğitimi Düzenlendi.

Tekstilde Sürdürülebilirlik Çalıştayı PAÜ Ev Sahipliğinde Gerçekleştiriliyor

PAÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü ile TMO Denizli Şubesinin birlikte gerçekleştirdiği “Tekstilde Sürdürülebilirlik Çalıştayı” yapıldı

Denizli'de besicilere 6300 adet İvesi koyun dağıtılacak

Denizli’de son Karya koyunu ve kıl keçisi projesinin ardından hayata geçirilen İvesi koyun programı çerçevesinde üreticilere 6 bin 300 adet küçükbaş hayvan dağıtımı yapılacağı belirtildi.

DTB ve DTO yönetimi Ankara'ya çıkartma yaptı

DTB ve DTO meclis ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Denizli’de yeni dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili olarak TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüş alışverişin

DENİB’den Kablo Sektörüne Yönelik Ticaret Heyeti Programı

DENİB 15-18 Kasım 2022 tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen Matelec Elektrik Elektronik ve Enerji Fuarıyla eş zamanlı olarak kablo sektörüne ticaret heyeti programı gerçekleşti

 Kurusu yaşından 10 kat daha pahalı

Honaz'da bölgeye has aroması ve lezzeti sayesinde büyük talep gören ve yaş ile kuru olmak üzere iki çeşitten oluşan hurmaların, tarladan sofralara ulaşması için kurutulma mesaisi devam ediyor.

Girişimcilik ve Dijital Markalaşma Paneli Gerçekleştirdi.

9. GESİFED-BESİAD İş İnsanları Zirvesi’nde; Hedefler İçin İş Dünyası Platformu (B4G) Başkanı İrem Oral Kayacık moderatörlüğünde Girişimcilik ve Dijital Markalaşma Paneli gerçekleştirildi. 

Tekstilin başkentinde fuara rekor katılım

EGS Park Fuar Alanında açılan görkemli stantlarıyla, sergilenen makine, iplik ve aksesuar çeşitleriyle dikkat çeken fuar ziyaretçi akınına uğradı.

 “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Geleceğimiz”

Denizli Tarım Platformu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler danışmanı Ahmet Gözlükaya, 14-17 Aralık 2022 tarihinde Antalya’da düzenlenecek “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Fuarı’na” katılma çağrısı yaptı

Denizli'de 'İvesi koyun' projesi hayata geçirildi

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İvesi koyun ırkı projesinin yeni proje olarak hayata geçtiğini açıkladı.

BAŞKAN GÜNGÖR TEKSTİL TEKNOLOJİLERİ FUARI’NA KATILDI

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör Denizli’de EGS Park Fuar Alanında düzenlenen 3. PİKTECH 2022 İplik, Kumaş, Tekstil Aksesuarları ve Tekstil Teknolojileri Fuarı’na katıldı.

BAŞKAN GÜNGÖR  DSO’YU ZİYARET ETTİ

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, DSO Başkanlığı görevine seçilen Selim Kasapoğlu ve yönetimini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.