ORMAN YANGININI TEMİZLİK EKİBİ SÖNDÜRDÜ

ORMAN YANGININI TEMİZLİK EKİBİ SÖNDÜRDÜ

Çal ilçesi Ortaköy mahallesinde çıkan orman yangınına belediyenin temizlik işçileri müdahale etti.

ONLAR OLMASA ORMAN BÜYÜK ZARAR GÖRECEKTİ

DENİZLİ’nin Çal ilçesi Ortaköy mahallesinde çıkan orman yangınına belediyenin temizlik işçileri müdahale etti. Yetkililer, “Temizlik işçileri olmasa ormanlık ve makilik alan büyük zarar görecekti”  yorumunda bulundu.

Çal Belediyesi’nde çalışan temizlik ekibi, Ortaköy’deki parkta temizlik yaparken vatandaşlardan yangın haberi geldi. Temizlik ekibinin başındaki zabıta İbrahim Deveci, ekibini toplayıp, mahalle meydanında bulunan muhtarlık arazözünü bir traktörle yangın alanına götürdü. Ekipler arazözle yangına müdahale etti. Bu arada yaklaşık 4 dekarlık ormanlık alanın otları yandı, ağaçlar hasar görmedi. 16 kilometre uzaklıkta bulunan orman ekipleri Ortaköy’ün Avdan mevkisine geldiklerinde yangın söndürülmüştü. Orman ekibi de soğutma çalışması yaptı.

Çal Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Söndürme ekibi yetkilileri, “Belediyenin temizlik işçileri yangına zamanında müdahale etmese orman büyük zarar görecekti. Zira, hava da rüzgar vardı ve müdahale olmasa yangın kısa zaman da ormanlık ve makilik alanı sarardı. Belediye temizlik görevlilerine teşekkür ediyoruz” dedi.