Okul öncesi öğretmenlerine 'Oyun yoluyla öğrenme eğitimi kursu' verildi

Okul öncesi öğretmenlerine 'Oyun yoluyla öğrenme eğitimi kursu' verildi

Denizli’de okul öncesi öğretmenlere yönelik "Oyun yoluyla öğrenme eğitimi" kursu gerçekleştirildi.

(İHA) - Milli Eğitim Bakanlığının “Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması” projesi çerçevesinde Denizli’de okul öncesi öğretmenlere yönelik "Oyun yoluyla öğrenme eğitimi" kursu gerçekleştirildi.

Denizli’de Milli Eğitim Bakanlığı projesi olan “Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması” projesi çerçevesinde okul öncesi öğretmenlerine “Oyun yoluyla öğrenme eğitimi” kursu verildi. Özel bir otelde verilen eğitim kursuna İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, eğitici eğitimi alan iki eğitici öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim görevlisi ile 21 okul öncesi eğitim kurumundan 68 okul öncesi öğretmeni katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan konuşmasında “İlimizde okul öncesi eğitim niteliği ve fiziki alanları açısından çok iyi bir noktadayız. Kurs çerçevesindeki eğitimler ve faaliyetler geleceğimiz çocuklarımız açısından değerli içerikler. Bu içeriklerin katılımcı öğretmenlerimiz vasıtası ile ilimizin dört bir köşesinde başarı ile uygulanacağından eminim. Okul öncesinde ilimizi bulunduğu zirveden daha da ileri taşımak için siz değerli öğretmenlerimizle birlikte çalışacağız. Değerli öğretmenlerimize, kursumuzu veren eğitmenlerimiz ve Bakanlık temsilcimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Milli Eğitim Müdürü Çalışkan’ın konuşması sonrasında bakanlık tarafından gelen temsilci ve eğitmeler tarafından öğretmenlere kurs verildi.