Öğrencilerimize başarılar diliyorum

Öğrencilerimize başarılar diliyorum

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, önümüzdeki Pazar (5 Haziran Pazar) günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak olan sınava girecek öğrencilere seslendi.

İmtihanlar için bütün tedbirlerin alındığını ve öğrencilerin sağlıklı bir ortamda sınavlara gireceklerini belirten Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici , “ilimiz genelinde öğrencilerimizin katılımı ve öğretmenlerimizin gözetiminde gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı bir ortamda sınavlara katılmaları için sınav yapılacak okullarımızda gerekli tedbirler alınmıştır” dedi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici daha sonra şunları söyledi; “Sınavlar bilgi ve beceri temeline dayalı olarak anlama, kavrama, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme, dikkat ve yeterlilikleri ölçmeyi hedeflemektedir. Öğrencilerimiz, stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava katılmaları durumunda bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtabileceklerdir. Bizler bütün gücümüzle ve gayretimizle öğrencilerimize nitelikli bir eğitim ortamı hazırlamaya çalışmaktayız. Başarının yolunun güvenmekten ve inanmaktan geçtiğini biliyoruz. Tüm öğrencilerimize başarı noktasında güveniyoruz. Öğrencilerimizin bu sınav sürecinden başarıyla çıkacaklarına inanıyoruz. 

Öğrencilerimizi yetiştiren öğretmen arkadaşlarıma ve velilerimize teşekkür ediyorum. İlimizde 255 okulda 960 derslikte 13.197 öğrencinin katılacağı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak olan sınavda öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.”