Meslek Liseleri Ekmek Üretiyor

Meslek Liseleri Ekmek Üretiyor

Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kurulan tam teşekküllü fırında, Depremzedeler için roll ekmek, normal ekmek, tam buğday ve çeşitleri üretiliyor

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem afeti sonrası Milli Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hatay ili Hassa ilçesinde depremzedelere günde üç öğün sıcak yemek sunmak için sahra mutfak malzemelerinin bulunduğu ve afet bölgesine ulaşır ulaşmaz hizmet sunabilmek için, büyük tüp, kuru gıda, sıvı yağ, salça, su ve ekmek gibi yemek hazırlama malzemelerinin bulunduğu Tır 7 Şubat Salı günü akşam saatlerinde aşçı ve yardımcı personel ile gönderilmişti.

İlimiz Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bulunan fırında ilk etapta 5.000 adet roll ekmek üretilip, paketlenerek, yardım tırı ile birlikte deprem bölgesindeki afetzedelere, yemek ile birlikte ikram edilmek üzere gönderilmiştir. Devam eden günlerde de, ihtiyaç duyulan malzemeler ile birlikte meslek lisesinde bulunan fırında üretilen ekmek gönderimine devam edilerek, gönderilen ekmek sayısında 33.500 âdete ulaşılmıştır. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici “Yardım ekiplerimiz Hatay ili Hassa ilçesinde AFAD'ın yönlendirilmesi ile hizmet verebilecekleri yere ulaşır ulaşmaz mutfak düzenini kurarak, depremden etkilenen bölgedeki vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sahra Mutfağı günlük 7-8 bin kişilik sıcak yemek hizmeti sunuyor. Aynı zamanda meslek lisemizde ürettiğimiz ekmekler ile deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ekmek ihtiyacını karşılamaktayız. Okulumuza kazandırılan fırınımız için başta Sayın Bakanımız Mahmut Özer olmak üzere genel müdürümüz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.