Meslek Liseleri depremzedelere Uyku Tulumu üretiyor

Meslek Liseleri depremzedelere Uyku Tulumu üretiyor

Asrın afeti depremden etkilenen 10 ilimize Denizli Valiliği ve AFAD koordinesinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk günden itibaren desteklerimiz devam ediyor. 

İlk etapta depremzedelerin ve depremzedelerimize yardım için giden kurtarma ekiplerinin yemek ihtiyacını karşılamak adına sahra mutfağını gönderen İl Milli Eğitim Müdürlüğü şimdi de deprem bölgesine Meslek Liselerinin ürettikleri Uyku Tulumlarını gönderiyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Arama kurtarma çalışmalarının hummalı bir şekilde devam ettiği deprem bölgesinde kurulan çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren depremzedeler için meslek liselerimiz atölyelerinde tulum üretimi için kollar sıvandı.

Halk Eğitimi Merkezileri Usta öğreticileri,  meslek lisesi öğretmenleri, öğrenciler ve kursiyerleri aralıksız olarak atölyelerde tulum dikimi yaparken, dikilen ürünler bir an önce paketlenerek, deprem bölgesine yola çıkmaları için hazır hale geliyor. 

Küçüğünden büyüğüne herkesin bir işin ucundan tuttuğu Merkezefendi Albayrak Borsa İstanbul MTAL, Pamukkale Atatürk MTAL, Osman Aydınlı MTAL, Acıpayam Karaağaç MTAL, Buldan Ali Tunaboylu MTAL okullarımızın atölyelerinde kısa sürede 5 bin uyku tulumu üretimi tamamlanacak. İlk etapta üretilen Bin 280 adet tulum Malatya bölgesine gönderilecek.

11 Şubat Cumartesi günün Orhan Abalıoğlu MTAL’de üretimi tamamlanan 144 adet çadır dışı varil sobası aynı günün akşamı deprem bölgesine gönderildi.” dedi.