Mehmet Salih Konya Sarayköy Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Mehmet Salih Konya Sarayköy Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi Sarayköy İlçe Başkanı Mehmet Salih Konya, Sarayköy İlçe Başkanlığı’nda yapmış olduğu açıklamada partisinden Sarayköy Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklad

“Ekmek parası ve alınteri kutsalımızdır.


Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), 11 Ocak 2020'de gerçekleştirilen seçim sonucunda Sarayköy İlçe Başkanlığı'na seçilen Mehmet Salih Konya, görevini 5 Ağustos tarihinde düzenlenen ilçe kongresiyle Mesut Efe'ye devretmişti. Yaklaşık üç yıl süren görev süresi boyunca Başkan Konya, Sarayköy'de önemli siyasi faaliyetlere öncülük etti. Bu süre zarfında elde ettiği başarılar, özellikle 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılan genel seçimlerde CHP'nin Denizli ilinde en fazla oy aldığı ilçe olarak Sarayköy'ü ön plana çıkardı.


Sarayköy İlçe Başkanlığı'nda Sarayköy Ziraat Odası Başkanı Erkan Arslan ve Avukat Emrah Necati Bayrakçı ile birlikte açıklamada bulunan Başkan Konya, 31 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek olan seçimler için CHP'den Sarayköy Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyurdu. Başkan Konya yaptığı açıklamada “2020 yılında partimizin vermiş olduğu oylarla Sarayköy İlçe Başkanı olarak seçildim ve yönetim ile yaklaşık dört yıla yakın hem partim için hem de Sarayköy için hizmet vermeye çalıştım, elimizden geleni yaptık gerek parti içerisindeki bütünlük olsun gerekse Sarayköy‘de partinin yakınlığı olsun son seçimlerde almış olduğumuz oy oranıyla bu işi ne kadar doğru ve hakkıyla yaptığımız gayretle çalıştığımız halk bize sunmuş oldu, bu da bizim en büyük gururumuzdur. Şimdi yeni bir sürece girdik, bu süreç partimizin adı altında üreten, ekmeği için çalışan, rant peşinde koşmayan en uygun yönetimi üretim ve adaletle yapacak bir şekilde Sarayköy halkıyla buluşturmaktır niyetimiz. Bu sebepten dolayı Sarayköy Belediye Başkan Aday Adaylığımı bugün açıklamaktayım.” dedi.


Başkan Konya “Ekmek parası ve alınteri kutsalımızdır.”


Doğduğum yıldan bugüne kadar her zaman alınteri ve emeğin kıymetini bildim, sokakta çalışan işçimizden, ekmek parası için dükkanını açan esnafımızdan, kahvede oturan emekli amcamızdan, aklınıza gelebilecek halkın her kademesinde birebir yaşadım ve birebir yaşamaktayım. Evet niye aday oluyoruz, niye Sarayköy yönetmeye talibiz? Çünkü bu memleketin her kademesinde ve bu memleketin yerlisi olarak gördüğüm eksikleri hep beraber sizinle yaşamaktayız. Öncelikle değişmeyen bir Sarayköy bunun için adayım, üretmeyen bir Sarayköy bu sebepten adayım, toprakları satılan, gözünün yaşına bakmadan hoyratça belediye tarafından harcanıldığı için, bunları gelecek nesillere aktarmak, daha güzel bir Sarayköy’ü bırakıp, üreten Sarayköy’ü tüm Türkiye’ye hatta dünyaya duyurmak için, eksikleri sıkıntılarımızı, hizmetteki olumsuzlukları daha çok halka yönelik değilde kişiye yönelik yapılan belediyeciliğe karşı olduğum için adayım, süreci size anlatırken üzülerek aktarıyorum belediyede belediye yönetmek için talip olan arkadaşlarımız on yıldır şehrimize hizmet yoluyla çıktıkları yolda memleketimizin satılmadığı taşınmazını, kıymetlerini bırakmadı. Memleketi öğrenci şehri yapacağız üniversiteyle buluşturacağız dediler, velakin adı geçmeyen belki 100 belki 150 kişilik bir üniversiteyle, oda taşımalı bir eğitimle karşımıza geldiler, üzüldük. Memleketi en ucuz biz ısıtacağız diyerekten pankartlar astılar, mevcut sıcak suyumuzu kendi yönettikleri gibi şirkete peşkeş çektiler, dediler ki “Sarayköy en güzeline layık” dediler “Devlet, damat, amat” dediler, iktidar belediyesi her zaman kazandırır dediler, bırakın kazanmayı daha biz elimizdeki topraklarımızı kıymetli varlıklarımızı kaybettik. Bununla beraber en sıkıntı duyduğum konu, baskı ve özgürlüklerin kısıtlanması, bizzat belediye başkanı ve belediyenin yönetimini elinde tutan arkadaşların ekmek parası için çalışan arkadaşlarla uğraştıkları için, bu yola çıktım. Ekmek parası ve alınteri kutsalımızdır. Bir tarafımda Sarayköy Ziraat Odası Başkanı, bir tarafımda Avukat Emrah Necati Bayrakçı. Bu bir semboldür, hem üretime yönelik hem de adaletli yönetime yönelik bir yönetim sergileyeceğimizi kimsenin hakkını yemeden, kimsenin üzerinde baskı oluşturmadan memleketi huzurlu, refah dolu ve çıkar odaklarına hizmet etmeden yönetmeye yönelik 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Sarayköy Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklıyorum.” ifadelerini kullandı.


Mehmet Salih Konya kimdir?


Mehmet Salih Konya 1979 yılında Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Sarayköy’de tamamlayan Mehmet Salih Konya yaşamına baba mesleği olan inşaat ustalığıyla devam etti. Uzun yıllar inşaat sektöründe faaliyetlerine devam eden Başkan Konya, toprağa olan merakı nedeniyle hayatına çiftçilik yaparak devam etti. 1997 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’yle siyasete atılan Mehmet Salih Konya partinin çeşitli kademelerinde görev alması sonrasında 11 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde partisinin Sarayköy İlçe Başkanlığı’na seçildi. 14 ve 28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen seçimlerde partisinin Denizli’de ki en yüksek oyunu Sarayköy’de alan Başkan Konya 5 Ağustos tarihinde görevini Mesut Efe’ye devretti.