Kemal Karababa İyi Parti’de Merkezefendi İlçe Başkan Adayı Oldu

Kemal Karababa İyi Parti’de Merkezefendi İlçe Başkan Adayı Oldu

İlimizin iş adamlarından Kemal Karababa’da 4 Aralık tarihinde yapılacak olan İyi Parti Merkezefendi İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

İyi Parti, bütün kesimlerden gelen tecrübeli ve güçlü siyasetçiler ile güçlenirken, milliyetçi muhafazakar kanattan “Ülkenin gidişatını iyi görmeyen” ve “elini taşın altına sokmak, iktidar olma çalışmalarında tuzum bulunsun” diyen kişilerin tercihlerine sahne oluyor.

İlimizin tanınmış simalarından,  kurmuş olduğu DENPARK şirketi ile nakliyeden inşaata kadar pek çok alanda faaliyet gösteren Acıpayamlı Kemal Karababa da İyi Parti Merkezefendi İlçesi Başkanlığına aday oldu.

İyi Parti’nin kurulduğu günden itibaren arkadaşları ile birlikte siyaset yapmaya başladığını, artık Elele verilen siyasi çalışmalarda daha sağlam adımların atılması gerektiğini belirten Karababa, arkadaşlarının isteği üzerine aday olduğunu açıkladı.

Kemal Karababa “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in vizyon ve talimatları doğrultusunda memleketimizde yaptığımız siyaset çerçevesinde; partililerimizle birlikte büyük bir aile olduk. Bu ailenin bir parçası olduğum için onurlu ve mutluyum. Bildiğiniz gibi, genel seçimler öncesinde partimiz bir kongre kararı aldı. Bu karar doğrultusunda yeni görev ve sorumluluklara hazır olan arkadaşlarımız da bulundukları bölgelerde delege, yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları olmak için aday oldular. Bu kongrelerde bugün ben de Merkezefendi’mizde İYİ Parti İlçe Başkanı adayı olarak çıktım” dedi.

Kemal Karababa, kendisi ce siyasi hayatı için kamuoyu tarafından merak edilen konuları Gazetemiz Kulvar Gazetesi’nden Nesrin Altınsır’a açıklamalarda bulundu. Karaba ile yapılan röportaj şöyle;

Kemal Karaba Kimdir?

Kemal Karababa. 1967 yılında Acıpayam’da doğdu. Üniversite mezunu, bir kızı ve bir oğlu bulunmakta. iki çocuğu da avukat. 1990 yılında kurmuş olduğu DENPARK şirketi ile nakliyeden inşaata kadar pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Uzun yıllar süren iş hayatında araştırmacı ve daha iyisini hedeflemek vizyonu ile hareket eden birisi.