Kar helvası ve bal şerbetiyle serinlediler

Kar helvası ve bal şerbetiyle serinlediler

Denizli’de Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Cuma namazının ardından Delikliçınar Yeni Camide kar helvası ve bal şerbeti dağıtımı yapıldı.

Denizli’de Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından sıcak yaz günlerinde serinleten etkinlik düzenlendi. Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğüne bağlı Mazbut Vakıfların vakfiyelerinde yazılı hayır şartı ve hizmetlerini yerine getirmek üzere, Cuma namazının ardından Delikliçınar Yeni Cami bahçesinde kar helvası ve bal şerbeti ikramı yapıldı. Etkinliğe İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Ahmet Uzun, Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman ve çok sayıda davetli katıldı. Etkinlikte yaklaşık 2 bin kişiye kar helvası ve bal şerbeti ikram edildi.

Aydın Vakıflar Bölge Müdürü Yusuf Dural, bal şerbetinin Peygamber Efendimizin sünneti olduğunu, kar helvasının ise vişne eklenerek ikram edildiğini söyledi. Denizli’de iki bin kişiye bal şerbeti ve kar helvası ikramının yapıldığını anlatan Dural, “Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak görev sahamız içinde bulunan Denizli, Muğla ve Aydın illerinde, ikramlarımız, yardımlarımız ve hayırlarımız devam ediyor. Sıcak yaz günlerinde Denizlilileri serinletmek için bölge müdürlüğü olarak farklı bir etkinlik organize ettik. Cuma namazının ardından Delikliçınar Yeni Cami bahçesinde yaklaşık 2 bin kişiye kar helvası ve bal şerbeti ikramı yaptık. Denizlililerin ilgisi çok yüksek oldu. Etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Büyük titizlikle çalışan vakıf çalışanlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuklar sevindirildi
Vakıfların kuruluş amaçlarına göre farklı hayır işleri düzenlemeye devam edeceklerine dikkat çeken Bölge Müdürü Dural, “Bayramdan önce de cezaevinde kalanlara baklava ikramımızı yaptık. Yine bayram öncesinde de ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına bayramlık almaları için üçer bin liralık yardımda bulundu. 15 Temmuz ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Üç ilde toplam 60 çocuğumuz için sünnet şöleni ve eğlencesi düzenleyeceğiz. Sorumluluk sahamızdaki illerde aşure ikramlarımızda olacak” diye konuştu.(İHA)