Magazin

 Merkezefendi’de kurban Kesim yerleri belirlendi

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesi Kurban Bayramı’nda ilçe genelinde hizmet vereceği kurban kesim yerlerini açıkladı.

Onlar Erdi Muradına…

İlimizin tanınmış Mali Müşavir ve siyasetçilerinden Necdet Bardan, Cumartesi günü Avukat oğlu Necati Bardan’ı, Duatepe ailesinin kızları Irmak ile evlendirdi.

Ardıç kokulu su şifa dağıtıyor

2100 rakımdan doğan memba suyu, böbrek rahatsızlıklarına iyi geliyor

80'LER VE 90'LAR TEMALI YIL SONU GÖSTERİSİ YAPILACAK

Merkezefendi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim yılının bitimi, 80’ler ve 90’lar temalı yıl sonu gösterisi ile kutlanacak.

Ömründe bir kere çiçek açan sabır otu Denizli’de ortaya çıktı

Dünyadaki 60-100 yıllık ömründe sadece bir kez çiçek açan ve 'sabır otu' olarak da bilinen Agave bitkisi, Denizli’de bir vatandaşın bahçesinde çiçek açtı.

Denizli’nin gelişimi dron ile takip edilecek

ÇŞİB Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Dijital Şehir İkizleri-3 Boyutlu Model Oluşturma” çalışmaları, pilot illerden biri olan Denizli’de de başladı.

Sahipli kedi ve köpeklerin yıl sonuna kadar kimliklenmesi gerekiyor

Resmi Gazete'de yayımlanan karar sonrası, ev hayvanı sahiplerinin İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine en geç 31 Aralık tarihine kadar müracaat ederek kedi, köpek ve gelinciklerine kimlik çıkartması gerek

Yaz dönemi geldi, karavanlara talep arttı

Okulların kapanıp yaz tatilinin başlaması ile birlikte tüketiciler tatil planı yapmaya başladılar.

Meyve çekirdekleri ağaç olsun kampanyası

Denizli’de Kaplan Tekstil ve Pamsolar Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaplan, tarafından ‘Meyve Çekirdekleri Ağaç Olsun’ kampanyası başlatıldı.

 Çivril 1. Nilüfer Şenliği ile coştu

Bu yıl ilki düzenlenen Nilüfer Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Konser ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra ödüllü yarışmaların da düzenlediği şenlik, binlerce Çivrilliyi bir araya getirdi.

Tatilcilerin yeni gözdesi, Çadır Turizmi

Hem ekonomik, hem sağlıklı. Okulların kapanması ile birlikte tercihini çadır kamptan yana kullanan vatandaşlar Muğla’daki çadır kamplarına akın ediyor

Kışın yağan kar, yazın serinliğe dönüşüyor

Denizli’nin Buldan ilçesinde 1200 rakımlı dağların zirvesinde bin bir zahmetle toplanarak kuyulara doldurulan karlar, yaz aylarında serinlemek isteyenler için tezgahlarda yerini aldı.

Hasret çiçeğinin şaşırtan hikayesi

Yöresel ismiyle "Hasret Çiçeği" olarak anılan ve ender bulunan bitkiler arasında yer alan çiçeğin hikayesi, duyanları hayrete düşüyor.

ÇİVRİL NİLÜFER ŞENLİĞİ İLE COŞACAK

Çivril Belediyesi tarafından ilki gerçekleştirilecek olan Nilüfer Şenliği 25-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

Denizli'de siyaset ve spor camiasını buluşturan açılış

CHP Denizli İl Yönetim Kurulu ve ASKF Tertip Komitesi üyesi Bülent Öztürk’ün, Pamukkale ilçesinde gerçekleşen nargile kafe açılışı siyaset, spor ve iş dünyası temsilcilerini bir araya getirdi.

İNTERNET, TELEVİZYONU İKİYE KATLADI!

Dünyada 16-64 yaş arası internet kullanıcılarının her gün farklı medya araçlarına geçirdiği süre gözlenirken, medya araçlarına harcanan ortalama süreler de belli oldu.

Fotoğrafçılar Çivril’in güzelliklerini ölümsüzleştirdi

Denizli Fotoğraf Derneği üyeleri, Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen gezide ilçenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini ölümsüzleştirdi.

Tarlasında bulduğu yaralı baykuşa evladı gibi bakıyor

Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan Metin Kaymakçı, tarlada yaralı halde bulduğu ve “Evlat” adını koyduğu baykuşun sağlığına kavuşması için gözü gibi bakıyor.

Genç yönetici dünya evine girdi

Denizli Emlakçılar Odası Yöneti Kurlu üyesi genç emlakçı Uğur Uysal hayatını Merve Bursalı ile birleşti.

Her zaman böyle mutlu olun..!

Denizli’nin tanınmış ailelerinden Celal Elibol ve Sevinç Dalbudak’ın güzel kızları Büşra ile Aysel ve Ömer Güller’in yakışıklı oğulları Arda, güzel bir düğün merasimi ile evliler kervanına katıldılar

Güreşleri biten develerin zorlu bakımı başladı

Kış aylarında zorlu geçen güreş sezonun ardından dinlenmeye çekilen develere, yazlık bakımları yapılıyor.

Yıllar sonra babalığı tadanlar, Babalar Günü’nde buluştu 

 Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, Babalar Günü dolayısıyla hastaları ile birlikte anlamlı bir kutlamaya ev sahipliği yaptı.

Vali Atik, Babalar Gününü Kutladı

Vali Atik, babalar günü sebebiyle yaptığı yazılı basın açıklamasında, “babalarımızın ‘Babalar Günü’nü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi

Ankara'da Denizlili Doktorlar bir araya geldi

Ankara’daki Denizlililerin buluşma noktası Denizlim Derneği, gelenekselleşen “Dost Meclisi” toplantısında Ankara’da görev yapan Denizlili sağlık çalışanlarını bir araya getirdi.

Öğrenciler okul stresini doğal yaşam parkında atıyor

Büyük ilgi gören Şemikler Doğal Yaşam Parkı, minik ziyaretçilerini ağırladı. Binlerce öğrenci parkın temiz ve ferah havasında ders yılının yorgunluğunu gönüllerince eğlenerek geride bıraktı.

ÇİVRİL UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Çivril Belediyesi ile Kameroğlu Kardeşler Cumhuriyet İlkokulunun birlikte hazırlamış olduğu Çivril Uçurtma Şenliği tamamlandı.

ODTÜ GV ÖZEL DENİZLİ ANADOLU LİSESİ FİNALDE

Denizlili öğrenciler, oylamanın yapılacağı SpotlighterApp üzerinden Denizlililerden ve arkadaşlarından destek bekliyor.

’Bıyıklı Dudu Abla’dan sıra dışı pazarlama yöntemi

Satışları artırmak için kadın kıyafeti ve peruk giyip, tezgahın üstünde göbek attı. Pazarın fenomeni olan ’Bıyıklı Duru Abla’ hem eğlendiriyor hem de para kazanıyor

Bahreynli gençler Işıklı Gölü’ne hayran kaldı

Bahreynli 4 katılımcı Çivril’e geldi. Katılımcılar kent hakkında genel bilgiler aldıktan sonra yeşille maviyi buluşturan Işıklı Gölü’nde nilüfer çiçekleri arasında kayıkla tur yaptı.

Serginin geliri aşevine

Denizli’de Hakikat Vakfı tarafından geliri aşevinde kullanılmak üzere Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde sergi düzenlendi.