Magazin

Gonca Saldanlı, MasterChef 'in Konuk Jürisi Oldu!

Her hafta Anadolu’nun farklı bir noktasında çekimleri süren TV programı MasterChef’in bu haftaki konuk şehri Denizli oldu.

Başarılarını Başkan Vural ile paylaştı

Antalya’da düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında farklı kilolarda dünya üçüncüsü olan Osman Orhanlar ile Rafet Korhan, başarını Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ile paylaştı.

 Çivril’de sonbahar temizliği

Çivril Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri, sonbahar temizliği çerçevesinde ilçe sınırları içindeki parkların temizliğini sürdürüyor.

Fidanlar toprakla buluştu

Ülke çapında düzenlenen ağaçlandırma etkinliğinde, Buldan’da Ağustos ayında çıkan orman yangınında zarar gören Karşıyaka Mahallesinde fidanlar toprakla buluşturuldu.

Atatürk ve Etnografya Müzesine yoğun ilgi vardı 

Denizli'nin önemli değerlerinden biri olan Atatürk ve Etnografya Müzesi 10 Kasım'da çok sayıda misafir ağırladı. Bunlardan biri de Denizli Karadenizliler Derneği yönetim kurulu üyeleri  oldu. 

Kayak Merkezi'ne yılın ilk karı yağdı

Denizli’nin yüksek kesimlerinde Karkın ve Bozdağ’da mevsimin ilk karı yağdı.

Kartal Gölündeki detay Beşiktaşları sevindirecek

Beyağaç ilçesinde bulunan Kartal Gölünün rakımının Beşiktaş’ın kuruluş tarihi ile aynı olması taraftarları hem şaşırttı hem de sevindirdi

ŞAİRLER 38. KEZ BİR ARAYA GELDİLER

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği’nin (YAZ-AR-BİR) 38. Şiirini Al da Gel/Denizli Şiir Günü programı Denizli Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Federasyon yönetiminde dört Denizlili görev aldı

Kuruluşu 2015 yılında tamamlanan merkezi Samsun’da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu 3. Olağan genel kurulu ve başkanlık seçimi yapıldı.

İşgalden Cumhuriyete, Çivrillilerle buluştu

Denizli'nin Çivril ilçesinde, Cumhuriyetin 99. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde “İşgalden Cumhuriyete” adlı oyunu vatandaşlarla buluştu.

Atatürk’ün temsili zeybek oyunu geceye damgasını vurdu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zeybek oyununun temsili olarak canlandırılması geceye damgasını vurdu.

LÖSEV CUMHURİYET’İN 99. YILINDA ATA’NINYOLUNDA

LÖSEV,29 Ekim Cumhuriyet’in ilanının 99. yılını Ankara başta olmak üzere 9 ildecoşkuyla kutladı. İstanbul’daki Cumhuriyet kortejine onlarca gönüllü, aile vegenç katıldı.

"Kilimle örülen hayatlar" faaliyete geçiriliyor

Denizli’nin Serinhisar ilçesinde istihdamını artırmak ve unutulmaya yüz tutmuş el dokuma kilim geleneğini canlandırmak için “Kilimle Örülen Hayatlar” projesi hayata geçirildi.

Parçalı güneş tutulması Denizli’den de izlendi

Denizli’de vatandaşlar, parçalı güneş tutulmasını siyah camlarla ve güneş gözlükleriyle izledi.

Umreciler kafilesi Denizli’ye döndü

Pandemi yasakların kalkmasından sonra 1 Ekim’de başlayan Umre ibadeti için Denizli’den kutsal topraklara giden 40 kişilik ilk kafile kente döndü.

Delka Otomotiv 30 yaşında

Denizli’de otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından Delka Otomotiv 30. yaşını coşkuyla kutladı.  

ANKARA’DA GENÇLİK BULUŞMASI YAPILDI

Ankara’da okuyan Denizlili gençlerin yoğun ilgi gösterdiği buluşma pek çok eğlenceli ana tanıklık etti.

GSB Denizli yurtlarında ücretsiz kurslar başladı

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda barınma ve beslenme hizmetinin yanı sıra öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz kurslar başladı.

Tırcı kuzenlerden sünnet çocuğuna görkemli konvoy

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde erkekliğe ilk adımını atan sünnet çocuğuna sürpriz yapan kuzenleri, süsledikleri tırlarıyla konvoya renk kattı.

Operatör damat, gelinini kız evinden kepçeyle aldı

Denizli’nin Buldan ilçesinde kepçe operatörü olan damat İbrahim Açar, hayatını birleştirdiği gelin Merve Gökkaya’yı kız evinden iş makinesinin kepçesiyle alarak düğüne götürdü.

 Sonbaharın en çok tercih edilen çiçekleri

Denizli’de sonbaharın gelmesiyle birlikte, başta kasımpatı olmak üzere mevsim çiçeklerine olan ilginin artması satıcıların yüzünü güldürdü.

Genç antrenörden 2446 rakımda sürpriz evlilik teklifi

Genç antrenör, meslektaşına Akdağ’ın zirvesinde sürpriz evlilik teklifi yaptı

ANKARA’DAKİ DENİZLİLER AŞURE’DE BULUŞTU

Ankara’daki Denizlililerin buluşma noktası Denizlim Derneği yeni dönemini gelenekselleşen aşure etkinliği ile açtı. Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik dernek merkezinde gerçekleşti. 

Yağmur suyu mazgalına sıkışan sansar kurtarıldı

Denizli’de bir apartman mazgalına sıkışan kaya sansarı, görevliler tarafından kurtarılarak doğal ortama bırakıldı.

DEFSAD resim sergisini açtı

 27 DEFSAD üyesinin 32 siyah beyaz fotoğraftan oluşan "Toz Duman" isimli karma sergisi 29 Eylül'e kadar Turan Bahadır Sergi Salonu'nda sergilenecek. 

Kadim Bilgi İçin Anadolu’yu Geziyorlar

Para, maddiyat, başarı insanları mutlu etse de, tek başına içsel huzuru sağlamaya yetmiyor. Bu nedenle ruhsal tatmini arayan, içe dönen insanların sayısı her geçen gün artıyor.

Gaziler Günü törenle kutlandı

Denizli’de 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Valilik binası önünde anma programı düzenlendi.

Hem klinikte, hem de tarlada çalışıyor

İzmir'de babasından devraldığı klinikte hastalarına şifa dağıtan diş hekimi Yeliz Çulhan, ata topraklarından da kopamıyor.

ESAT ŞİŞMAN kitaplarını imzaladı

Tarihi romanları ile dikkat çeken Eğitimci Yazar Esat Şişman, Metehan isimli romanını Eylül Kitapevinde okuyucularına imzaladı. Başkan Osman Zolan ve eğitimci arkadaşları kendisini yalnız bırakmadılar

43 dakikada 240 çöp şiş yiyerek ödülü kazandı

54 kiloluk genç kız, 110 kiloluk erkeğin zorlanarak yediği çöp şişin iki buçuk katını yiyip ödülün sahibi oldu