İstanbul'lu gençlerden Denizli Müftülüğü'ne ziyaret 

İstanbul'lu gençlerden Denizli Müftülüğü'ne ziyaret 

İstanbul Küçükçekmece İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Palabıyık’ın başkanlığındaki genç izciler İl Müftüsü Mehmet Aşık’ı makamında ziyaret etti.

Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü üyesi gençler Pamukkale İlçe Müftülüğüne bağlı İmam-ı Azam Kur’an Kursu’nda misafir edilerek izcilik faaliyetleri kapsamında çeşitli etkinlere katılıp Denizli’mizin tarihi yerlerini ziyaret etti.

Heyetin ziyareti esnasında İl Müftü Yardımcısı Semih Keskin, İmam-ı Azam Kur’an Kursu Yöneticisi ve İl Müftülüğü İzcilik Sorumlusu Hamidullah Ata hazır bulundu.

Ziyarette konuşan Küçükçekmece İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Palabıyık Küçükçekmece Müftülüğü ile Denizli İl Müftülüğünün arasında “Kardeş Şehir” projesi kapsamında izcilik faaliyetleri münasebetiyle Denizli’de bulunduklarını ifade etti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Değerli Müftümüzün başkanlığında din görevlilerimiz ile gençlerimizin ziyareti bizleri çok memnun etmiştir. ‘Kardeş Şehir’ projesi kapsamında Denizli’mizde değerli hocamızı ve gençlerimizi ağırlamaktan onur duyuyoruz.” dedi. 

Müftü Aşık gençlere hitaben konuşmasını şöyle sürdürdü; “Geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizi müftülüğümüzde ağırlamaktan ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Sizlerin; vatanına, milletine, bayrağına aşık, mukaddesatına bağlı ahlaklı bireyler olarak yetişmeniz bizler için çok önemlidir. Gençlik koordinatörlerimiz sayesinde gençlerle olan iletişimin güçlü tutulması bizleri ayrı bir mutlu ediyor.” 

Müftü Palabıyık’ın günün anısına Müftü Aşık’a Hat Tablosu hediye etmesi esnasında çekilen hatıra fotoğraflarıyla ziyaret sona erdi.