İŞKUR OKULLARDA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERECEK

İŞKUR OKULLARDA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERECEK

Denizli İŞKUR Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminer ile İŞKUR Hizmetleri ve Meslek Danışmanlığı Faaliyetleri konusunda bilgi verildi. 

Rehberlik hizmetlerinden daha az yararlanan bu okullara 2022-2023 eğitim öğretim yılı boyunca Denizli İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları tarafından ziyaretler düzenlenecek. Gerçekleştirilecek ziyaretlerde öğrencilere, meslek danışmanlığı faaliyeti kapsamında “İŞKUR hizmetleri, işe yerleştirme hizmetleri, aktif iş gücü programları, danışmanlık hizmetleri, geleceğin meslekleri, CV’ de (özgeçmiş) olması gereken özellikler, İş görüşmesi- mülakat teknikleri ve mesleki yönelim test bataryası” hakkında bilgiler verilecek. 

Gerçeleştrilecek olan bu bilgilendirmeler ile öğrencilerin; iş hayatına hazırlanmasına yardım edilmesi, iş arama becerilerinin geliştirilmesi, İŞKUR hizmetleri ve aktif işgücü programları hakkında farkındalıklarının arttırılması, çalışma hayatında başarıyı yakalamaları hedeflenmektedir. 

Ayrıca Denizli İŞKUR tarafından uygulanmakta olan “Mesleki Yönelim Test Bataryası” ile öğrencilerin mesleki farkındalıklarının güçlendirilmesi ve öğrencilere özelliklerine uygun mesleği seçmeleri konusunda yardımcı olunması hedefleniyor.