İŞ ARAYANLAR, İŞVERENLER SANAL ORTAMDA BULUŞUYOR

İŞ ARAYANLAR, İŞVERENLER SANAL ORTAMDA BULUŞUYOR

Denizli İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DENİF 2022), bu sene ilk defa sanal ortamda gerçekleşiyor.

Denizli 1. Sanal İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DENİF 2022), 5-6 Aralık tarihlerinde saat 10:00 – 17:00 arasında, sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr adresinde gerçekleşecek. 

İşKur Müdürlüğü tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, “Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kamu Kurumları, Sanayiciler ve işletmeciler ile Odalar işbirliğinde; Mesleki eğitim, istihdam ve insan kaynakları konusunda ihtiyaç duyan tüm tarafların katılımıyla bir yapı oluşturmak amacıyla yola çıktık. 2011 yılından bu yana Kurumsal hale gelen Denizli İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı(DENİF)nı bu yıl sanal ortamda gerçekleştıreceğiz. “ denildi. 

Fuarın önemine dikkat çeken İşkur Müdürlüğü, “DENİF 2022, Oluşturulan Sanal İstihdam Fuarı teknolojisi ile daha global ve ulaşılabilir hale gelmektedir. Sanal İstihdam Platformu sayesinde tüm işverenlerimiz iş arayanlar ile canlı mülakat yapabilecek. İş arayan vatandaşlarımız ise işverenlerin sanal stantlarına göz atarak görüşmeler gerçekleştirebilecek ve özgeçmişlerini doğrudan işverene takdim edebilecekler. Ayrıca fuar esnasında planlanan online seminerlere de katılım sağlayabilecekler. Öğrenciler de işverenler ile görüşerek staj imkanlarını öğrenebileceklerdir. Fuarda İŞKUR Staj Portalı hakkında bilgiye de yer verilecektir. Sanal ortamda gerçekleştirilecek fuara yaklaşık 200 işveren katılım sağlayacak. İzmir ve Denizli’nin önde gelen işverenlerinin katılım sağlayacağı fuarda binden fazla istihdam yapılmasını bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Denizli 1. Sanal İstihdam Fuarına mobil cihazlardan ya da tabletlerden de giriş yapılabiliyor. Sanal İstihdam Fuarı ziyaretçilerinin izleyeceği adımlar aşağıdaki şekildedir:

1) iskur.gov.tr adresine cep telefonu, tablet veya bilgisayarınız aracılığıyla giriş yapın,

2) Kayıt adımlarını izleyin,

3) Mail adresinize yönlendirilen şifre ile fuar tarihlerinde girişinizi yapın,

4) Daha önce hazırlamış olduğunuz özgeçmişinizi yükleyin veya yeni bir özgeçmiş oluşturun,

5) Firma yetkilileri ile görüşerek istediğiniz firma ile önceden oluşturduğunuz özgeçmişinizi paylaşın

5-6 Aralık tarihlerinde saat 10:00 – 17:00 arasında, sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr adresinde gerçekleşecek olan faaliyetimize, iş arayan, işini değiştirmek isteyen vatandaşlarımızın, meslek seçme aşamasında olan veya istihdam sürecine dahil olacak öğrencilerimizin, istihdam kapılarının sahibi işverenlerimizin katılımını görmekten mutluluk duyarız.