İLHAN, “KONUŞURKEN MANGALDA KÜL BIRAKMIYORLAR”

İLHAN, “KONUŞURKEN MANGALDA KÜL BIRAKMIYORLAR”

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Merkezefendi Belediyesi’nin Cumhur ittifakı meclis üyelerinin deprem yardımı çalışmalarını engellediklerini belirtti.  

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Merkezefendi Belediyesi meclisinin Cumhur İttifakına mensup üyelerinin, belediye meclisinde deprem yardımları konusunda “ret” oyu verdiklerini söyledi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Müjdat İlhan, “Nutuk atarken Hamaset duvarını aşan, mangalda kül bırakmayan Cumhur ittifakı paydaşları AKP ve MHP'li Denizli Merkezefendi Belediyesi meclis üyeleri, Merkezefendi Belediyesi'nin deprem nedeniyle iller Bankası'ndan aldığı ödeneğin azaldığı bir ortamda; hem Sümer ve Sevindik mahalleleri üst yapı çalışmaları için kaynak yaratmaya çalışan hem de depremin ilk gününden itibaren deprem bölgesine çadırından battaniyesine, giyiminden hijyen maddesine, yemeğinden barınmasına kadar katkı sağlayan ve bizzat başkanlık düzeyinde bölgede olan ve Bu yardımlar içinde ciddi bütçeler oluşturan Merkezefendi Belediyesi, bugünkü meclis gündeminde başkanlık olarak borçlanma yetkisi istemiş ancak maalesef Cumhur ittifakı ortakları 22 kabul 13 red oyu vermişlerdir. 

Deprem bölgesinde vatandaşların ilk andan itibaren arama kurtarma ve ihtiyaçlarını kendi itirafları da düşünüldüğünde karşılamakta Geciken Cumhur ittifakı bileşenleri, depremden Bir ay sonra da yine Merkezefendi Belediyesi'nin bugüne kadar ki yoğun çabalarını ve  Bundan sonraki süreçte yapacağı yardımları engellemek için red oyu vermişlerdir. Tarih bunları yazacak yurttaşımız da unutmayacaktır.” dedi