İl Milli Eğitim Müdürü Ekici’den ara Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ekici’den ara Tatil Mesajı

Müdür Ekici, “2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın birinci ara tatiline gelmiş bulunmaktayız. Ara tatilde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz dinlenme imkânını bulacaklardır.” dedi

İl Milli Eğitim Müdürü Ekici, eğitim öğretim yılının ilk yarı ara tatiline hazırlandığını söyledi. Açıklamasında “Ara tatilin ardından eğitim-öğretim faaliyetlerimize aynı coşku, aynı heyecan ve aynı kararlılıkla kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bizler, çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara taşımanın gayreti içindeyiz. Sorumluluk bilinciyle hareket ederek genç ve dinamik neslimizi en iyi şekilde yarınlara ulaştırmaya çalışmaktayız. Eğitimciler olarak bizler, büyük idealler ve büyük ilhamlarla geleceğimizin inşasında çok önemli rol üstlenmenin gururunu yaşamaktayız.” Diyen müdür Ekici, daha sonra şunları söyledi; “Şüphesiz en büyük zenginliğimiz ve en büyük değerimiz çocuklarımızdır. Milletçe, çocuklarımızın hayat yolculuğunda daima onların yanlarında olarak onlara destek olmaktayız. Çocuklarımız, ülkemizi güven, sağlık ve inanç duygularıyla sağlam adımlarla yarınlara taşıyacak biricik varlıklarımızdır. Bunun için çalışma azmimizi, onların en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak için en yükseğe çıkarmalıyız.

Yarınlarımızın mimarları öğretmenlerimiz, büyük bir özveriyle bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimize aktarmanın gayreti içinde olmaktadırlar. Çağımızın gelişme ve yenileşme kavramlarını içselleştirmektedirler. Eğitime yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedirler. Öğretmenlerimiz, mesleki gelişim programlarına bu anlayışla ara tatil boyunca katılacaklardır. Unutulmamalıdır ki eğitim-öğretim faaliyeti insanla var olan ve insanla gelişen dinamik bir faaliyettir.

Bizlerin en büyük güvencesi çocuklarımızdır. Öğrencilerimiz, okulda ve hayatta öğrendikleriyle bizlerin gelecek hayallerini gerçekleştireceklerdir. Bunun için onlara hem akademik bilgiyi, hem de sosyal ve duygusal becerileri kazandırmalıyız. Bilinmelidir ki çocuklarımız, edindikleri bilgi ve deneyimlerle ülkemizi muasır medeniyetlerin de üzerine taşıyacaklardır.

Bizler, Bakanlığımızın hayata geçirdiği yenilikleri eğitimde fırsat eşitliği ile birleştirmeyi hedeflemekteyiz. Var gücümüzle bu hedefimize ulaşmak için eğitim kurumlarımızın kapasitesini, verimliliğini ve kalitesini artırmaya çalışmaktayız. Her eğitim kadememizde yerel, ulusal ve uluslararası iyi uygulamalar ve projeler geliştirip uygulamaktayız. Böylece eğitim-öğretim ortamlarımızı çağın ilerisine taşımayı amaçlamaktayız. 

Bizler sevgi, saygı ve inanç duygularımızla öğrencilerimizin akademik, sosyal ve duygusal becerilerini artırmak için çalışmaktayız. Ortaya koyduğumuz özveri, onların her türlü gelişimini en üst noktaya çıkarma gayretimizdir. Okullar bilginin, deneyimin ve hayatın bir araya getirildiği kurumlardır. Okullarımızda eğitim görmekte olan çocuklarımız, çok yönlü bakış açıları elde ederek mezun olmakta ve hayata atılmaktadırlar. Okullarımız, millî ve manevi değerlerimizi dünümüz, bugünümüz ve yarınlarımızla buluşturan önemli ve değerli yerlerdir. Bu vesile ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyor, ara tatilin sağlık ve başarı getirmesini temenni ediyorum”