IHL’liler ‘Buğday Tanesi’nde buluştu

IHL’liler ‘Buğday Tanesi’nde buluştu

DENİMDER tarafından İmam Hatip Okullarında eğitim gören öğrencilere yönelik sinema günü düzenlendi. Etkinliğe katılan öğrenciler ‘Buğday Tanesi’ filmini izledi.

Denizli İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER), tarafından imam hatip liselerinde eğitim gören öğrencilere yönelik etkinliklere devam ediliyor. Dernek tarafından hafta sonu öğrencilere yönelik sinema günü düzenlendi. Sinema gününe katılan öğrenciler, yaşadığı haksızlıklara ve ötekileştirilmeye karşın mücadele eden milletvekili Serkan Bayram'ın hayatından esinlenerek beyaz perdeye aktarılan ‘Buğday Tanesi’ filmini izledi. Buğday tarlasında çıkan yağınla ellerini kaybeden, ancak yaşadığı zorluklara rağmen hayattan yılmayarak avukat olan sonrada milletvekili olarak seçilen Serkan Bayram’ın hayat hikayesinin anlatıldığı filmde dernek yönetim kurulu üyeleri de öğrencileri yalnız bırakmadı. Denizli İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER) Başkanı Fatih Işık, “Denizli İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği olarak okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizle ‘Buğday Tanesi filmiyle buluşturduk. 1 yaşındaki bir çocuğun çıkan yangınla vücudundaki birçok uzvu kaybetmesiyle birlikte yaşadığı hayat mücadelesini anlatıyor. Etkinliğimize katılan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Filmin özeti

Buğday Tanesi, yaşadığı haksızlıklara ve ötekileştirilmeye karşın mücadele eden milletvekili Serkan Bayram'ın hayatından esinleniyor. Serkan Bayram, henüz küçük bir bebekken buğday tarlasında çıkan elim yangında, ellerini kaybeder. Büyük mücadeleler vererek hayata tutunmayı başaran Serkan Bayram, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin Milletvekili, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeliğini yapmış başarılı bir avukat, örnek bir eş ve aile babasıdır. O, haksızlıklara ve ötekileştirilmeye karşı verdiği mücadele ile engelli insanlara umut olur.