Hatay’da Yaralar Sarılmaya Devam Ediyor

Hatay’da Yaralar Sarılmaya Devam Ediyor

Bölgede görev alan merkezin eğitmenleri depremzedelere yönelik sosyodrama ile korku, kaygı ve panik durumlarının giderilmesi çalışmalarının yanı sıra fiziki anlamda da yaralara merhem olunuyor.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Hatay’da oluşturulan Destek Koordinasyon Merkezinde görev alan Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi yaraları sarmaya devam ediyor.

Deprem felaketi sonrası engelli duruma düşen vatandaşlarımızın bundan sonraki hayatlarını daha konforlu geçirmeleri için çalışmalar da yapılıyor. 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde bölgede çalışmalarını sürdüren Pamukkale Halk Eğitimi Müdürlüğü Halk Eğitimi Faaliyetleri Ekibi bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak için de büyük çaba sarf ediyor.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce deprem bölgesindeki ihtiyaçların giderilmesine yönelik yardım malzemeleri gönderilmeye devam ediyor. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Dağıtım Merkezinde toplanan yardım malzemeleri TIR’a yüklenerek yola çıktı. Yola çıkan yardım TIR’ına yüklenen Tekerlekli Sandalye dikkat çekti.

Destek Koordinasyon Merkezinde görev yapan ekiplerin bulundukları bölgede ortaya çıkan acil ihtiyaçların kendilerine iletildiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Deprem bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda yardım malzemelerini bölgeye sevk etmeye devam ediyoruz. Son olarak bir TIR yardım malzemesini bölgeye ulaştırmak için yükledik ve yola çıktı. 

Yardım malzemelerinin içerisinde giyim ve gıda malzemesinin yanı sıra bölgede hayatlarını devam ettiren vatandaşlarımızın da ihtiyaçları doğrultusunda malzemeler temin ediyoruz. Bölgede görev yapan Pamukkale Halk Eğitimi Merkezimiz geçtiğimiz günlerde deprem felaketi sonrası engelli olan iki depremzede vatandaşımıza birisi akülü olmak üzere iki tekerlekli sandalye hediye ettiler. İlimizden hayırseverlerimiz tarafından temin edilen tekerlekli sandalyeleri bölgeye ulaştırdık. Bugün gönderdiğimiz TIR’a da bir adet tekerlekli sandalye yükledik. Bakanlığımız ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her alanda vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Pamukkale Halk Eğitimi Merkezimizin yaptığı böylesine önemli çalışmalar da tüm bunlara güzel bir örnek oluşturdu. Her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Deprem bölgesinde ellerimizden geldiğince yaraları sarmaya devam edeceğiz” dedi