Haklıyız, Daima Haklının Yanındayız

Haklıyız, Daima Haklının Yanındayız

İYİ Parti Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Halk Sağlığı uzmanı eski Sağlık Müdürü Süleyman Kaynar, TTB’nin aldığı grev kararına ‘İYİ Parti olarak Haklının yanındayız’

Süleyman Kaynar, sürece yönelik açıklama yaparak TTB’yi neden desteklediklerini de anlattı. Kaynar, “Maalesef hükümet sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili süreci ellerine yüzlerine bulaştırdı, süreci her zaman olduğu gibi yine iyi yönetemediler. Sağlık hizmetlerinin bir bütün olduğundan bihaber, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sadece hekimler için geçerli olan zam müjdesinde bulunmuştu. Ama bu müjde hem kocaman bir yalan, hem de diğer sağlık personelini adeta yok yok saymaktı.

TBMM Genel Kurulu’nda sağlık personelinin özlük haklarına ilişkin düzenlemelerin geri çekilmesi üzerine Türk Tabipler Birliğinin 15.12.2021 tarihindeki demokratik eylemlerine ayrıca Kamu Senin tüm Türkiye’de aynı anda maaşlarının erimesi konusunda aldıkları eylem kararını İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı olarak desteklediğimizi ve yanlarında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.” Açıklamasını yaptı.