GÜZEL HAVALARIN KEYFİ ŞEMİKLER DOĞAL YAŞAM PARKI’NDA YAŞANIYOR

GÜZEL HAVALARIN KEYFİ ŞEMİKLER DOĞAL YAŞAM PARKI’NDA YAŞANIYOR

Merkezefendililerin ve Denizlililerin, doğayla iç içe olduğu, temiz nefes aldığı ve keyifli vakit geçirdiği Şemikler Doğal Yaşam Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor.

Merkezefendililerin ve Denizlililerin, doğayla iç içe olduğu, temiz nefes aldığı ve keyifli vakit geçirdiği Şemikler Doğal Yaşam Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor. Başkan Doğan, “Yaz güneşi hala üzerimizdeyken hemşehrilerimizi Şemikler Doğal Yaşam Parkımıza, keyifli bir hafta sonu geçirmeye bekliyorum” dedi.

Gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilçenin çehresini değiştiren Merkezefendi Belediyesi faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Yıllarca bakımsız bırakılmış ve kaderine terk edilmiş Şemikler Vadisi, canlıların doğal yaşam alanları korunarak bir doğal yaşam parkına dönüştürülmüştü. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören, içerisinde ağaç evler, oturulacak çardaklar, gemi temalı ahşap oyun alanı, spor aletlerinin bulunduğu üç adet doğayla uyumlu ahşap oyun alanı, macera parkuru, üç adet orman evi, su değirmeni, dere üstünde beş adet köprü, şelale ve yürüyüş yolu bulunan park, Denizlililerin şehir stresinden ve gürültüsünden uzak ve doğayla iç içe olmasını sağlıyor.

“YEDİDEN YETMİŞE HERKES BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR”

Merkezefendi’yi daha yaşanabilir daha güzel bir hale getirmek için özveriyle çalıştıklarını belirten Başkan Doğan, “Açıldığı ilk günden bu yana Şemikler Doğal Yaşam Parkımızda hemşehrilerimiz keyifli ve huzurlu vakit geçiriyor. Yediden yetmişe herkesin büyük ilgi gösterdiği parkımız, yaz güneşi hala üzerimizdeyken hemşehrilerimizi bekliyor” diye konuştu.