Fırçadan yansıyan notalar okul duvarını süsledi

Fırçadan yansıyan notalar okul duvarını süsledi

Fırçadan yansıyan notalar okul duvarını süsledi

 (İHA) - Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (DSHMYO) öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde müzik atölyesinde resimler çizip boyama yaptı.

PAÜ DSHMYO öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin müzik atölyesinde notaları resme döktü. Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı Öğr. Gör. Dilek Uludağ Kodal, Topluma Hizmet Uygulamaları dersinin; öğrencilerin toplumsal duyarlılık ve farkındalık, işbirliği, dayanışma, etkili iletişim ve öz değerlendirme becerilerini desteklemek amacıyla toplumsal bilincin uygulamalı olarak kazandırıldığı bir ders olduğunu belirterek öğrencileriyle gurur duyduğunu kaydetti.

Müziğin görsel yansımalarını resmeden Yüksekokulu öğrencilerinin ortaya koyduğu performans okuldaki öğretmen ve öğrenciler tarafından takdirle karşılandı. Lise müdürü Muhammetdin Kırlı notaların usta fırçalardan yansıyarak atölyeye renk kattığını ifade ederek başta öğrenciler olmak üzere çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.