ERTEMUR’DAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

ERTEMUR’DAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

ERTEMUR’DAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ertemur; “Memleketimizin her bir ferdi, ülkesi için bayrağı için canını vermeye hazırdır. 109 yıl önce Çanakkale’deki vatan savunmamız bunun en büyük örneğidir. Bu ülkenin dört bir köşesinde Çanakkale şehitlerimizin izi vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin bize bıraktığı emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.
CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. 18 Mart 1915 tarihinde 'Çanakkale geçilmez' diye yazılan bu destanla vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale zaferiyle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşında düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir.
Memleketimizin her bir ferdi, ülkesi için bayrağı için canını vermeye hazırdır. 109 yıl önce Çanakkale’deki vatan savunmamız bunun en büyük örneğidir. Bu ülke dört bir köşesinde Çanakkale şehitlerimizin izi vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin bize bıraktığı emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz.”
Ertemur, 18 Mart’a özel seslendirdiği videolu mesajında ise şu ifadeleri kullandı;
“Bir milletin yeniden doğuşudur Çanakkale!
Tek yürek olmak, Vatan olmak, birlik olmaktır Çanakkale!
Türk milletinin boyunduruk altında yaşayamayacağının en muhteşem kanıtıdır Çanakkale!
Pamukkale’de de gurur duyduğumuz, bağımsızlığımızı elde ettiğimiz en kararlı adımdır Çanakkale!
Denizli’den, Burdur’dan, Afyon’dan, Ağrı’dan, Edirne’den, Kars’tan gelip; aynı topraklarda koyun koyuna yatan on binlerce şehidimizin kanı ile inşa edilen bir ulusun adıdır Çanakkale!
18 Mart Çanakkale zaferimizin 109. Yıl dönümü kutlu olsun. 
Vatan uğruna can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum…