Eğitimin Zirvesine Yolculuk Projesi ile Türkiye Birincisi Oldular

Eğitimin Zirvesine Yolculuk Projesi ile Türkiye Birincisi Oldular

4 tematik  alanda düzenlenen "Başarılı Örnekler Sergi Yarışmasında" Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu TÜRKİYE 1. si oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip Okullarındaki başarılı örneklerin ve model uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Arge; Değerler Eğitimi; Kültür, Sanat ve Spor ile Kurumsal Kapasite ve Akademik Gelişim olmak üzere 4 tematik  alanda düzenlenen "Başarılı Örnekler Sergi Yarışmasında" Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu TÜRKİYE 1. si oldu.

Türkiye Birincisi olarak büyük bir başarıya imza atan Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Ümit Emlak, Müdür Yardımcısı Mehmet Tonkul, Öğretmen Yasemin Azzaloualidine ve okul öğrencisi Şeyma Uğurlu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Kabukçu’yu İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici makamında ağırladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında “Türkiye geneli yapılan 425 başvurudan ilk değerlendirme aşamasını geçen, ikinci aşamada ilk 50 okul içinde yer alan okulumuz son olarak genel müdürlüğümüzün değerlendirmesi sonucunda Türkiye geneli ilk üçte yer alma başarısı gösterdi. Yapılan halk oylaması sonucunda TÜRKİYE BİRİNCİSİ olan okulumuz, Milli Eğitim Şura Salonunda Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in elinden ödülünü aldılar.  Sergi yarışmasında "Kurumsal Kapasite ve Akademik Gelişim" kategorisinde "Leblebinin Başkentinden Eğitimin Zirvesine Yolculuk" adlı projeleriyle Türkiye Birinciliği alan okulumuzu başarısından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Ümit Emlak, Müdür Yardımcısı Mehmet Tonkul, Öğretmen Yasemin Azzaloualidine ve okul öğrencisi Şeyma Uğurlu’ya günün anısına hediye takdim etti.