Dünya Çocuk Hakları Gününde CHP Parti Okulundan Anlamlı Bir Etkinlik

Dünya Çocuk Hakları Gününde CHP Parti Okulundan Anlamlı Bir Etkinlik

BU ANLAMLI GÜNDE CHP PARTİ OKULU, YAPTIĞI PROJE ÇALIŞMALARINDA; DENİZLİ KIRSALINDA AİLELER VE ÇOCUKLARINI “TİYATRO HAYATTIR” PROJESİ İLE TİYATRO DA BULUŞTURDU...

CHP Parti Okulu koordinatörlerinden Necdet Bardan, son zamanlarda parti içi eğitimlerden, çeşitli etkinliklere kadar partisinin bütün bileşenlerini buluşturuyor. Halen çalışmalarını sürdüren Parti Okulu, sosyal projeleri kapsamında anlamlı bir etkinliği daha yaşama geçirdi.

Önceki yıllar da PAMUKKALE GÜZELKÖY , ÇİVRİL YALINLI ’dan katılımlarla yaşama geçen proje bu kez BOZKURT İlçesi’nin İNCELER MAHALLESİ çocukları ve ailelerinin katılımı ile uygulandı.

Bugün 20 Kasım, Dünya Çocuk Hakları Günü’ydü...

Bu anlamlı gün kapsamında “TİYATRO HAYATTIR ” projesi ile çocuklar ve aileleri sanatsal bir etkinliğin heyecanını yaşadı. Parti okulu Eğitim Koordinatörü ve Proje Danışmanı Necdet Bardan ile birlikte  projenin üyeleri: Semahat ÖZCAN, Leyla ÖZTÜRK, Aynur ÖZTURAN , Nuray Şadiye ÖZKAYA , Ümran EREN , Gülçin SEYHAN ve Aysel AŞAR , İnceler Mahallesinden gelen çocuklar ve aileleri ile buluştu. Ve İnceler Mahallesinde yaşayan çocuklar ve aileleri “Tiyatro Buluşması” için Denizli’ye getirildi.

İncelerden gelenler, Çocuklar günü sebebiyle düzenlenen Tiyatroyu izledikten sonra, çoçuk  parkında bol bol  eğlenerek, vakit geçirdikten sonra aileleri ve proje ekibiyle birlikte  yemeklerini yiyerek,  dolu dolu geçen güzel bir günün ardından, pazartesi günü açılacak okulları  öncesi enerji ve moral depoladılar.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Parti Okulu Eğitmeni ve Koordinatör Necdet Bardan, “Projeye katılan Bozkurt İnceler Mahallesi’nden ; Çocuklar İbrahim İBİLİ, Irmak YILDIZ, Damla CENGİZ, Aras Irmak, Nehir AKAR, Ezgi GÜNDÜZ, Gülşima ŞEN, Elif GÜNDÜZ, Medinegül NARİN, İREMSU YAKAN, Azra CENGİZ ve aileleri Nilgün İBİLİ, Emine YILDIZ, Sevgi CENGİZ, Keziban AKAR, Ayşe GÜNDÜZ, Döne ŞEN, Melek GÜNDÜZ, Durdu NARİN, Eylem YAKAN, Pınar CENGİZ'e İncelerli Aileler ve Çocuklarının Denizli’ye gelmelerinde ulaşım desteği veren Belediye Başkanımız Birsen Çelik’e ve Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan'a ayrıca proje kapsamında sponsorluklarımızı yapan katkı koyan herkese teşekkür ederiz.” Dedi.  

ÇOCUK HAKLARI, BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZ İÇİNDİR

Bardan, daha sonra açıklamasını, “UNUTMAYALIM ; Çocuk hakları, hem kanunen hem ahlaki olarak dünya üzerindeki bütün çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel bir kavramdır. Dünyanın daha yaşanabilir bir hal alması için çocukların mutlu, huzurlu ve güler yüzlü olması gerektiği düşüncesinden hareketle , CHP  olarak Projelerimizle çocukların ve çocuk haklarının her koşulda savunucusu olacağız.

Yaşanabilir bir Türkiye bırakacağız çocuklarımıza...

İktidarımızda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek...

Hiçbir çocuğun gözü Islanmayacak göz yaşlarıyla...

Çocuklara yaşanabilir bir ülke, kocaman oyun alanları bırakacağız...

Yer açacağız göklerde, özgür uçurtmaları için...” sözleri ile tamamladı