DTO’NUN AŞURE HAYRINA İLGİ YOĞUN OLDU

DTO’NUN AŞURE HAYRINA İLGİ YOĞUN OLDU

DTO, geleneksel hale getirdiği aşure hayrına bu yıl da ilgi büyüktü; siyasiler başta olmak üzere Denizli halkı aşurede buluştu

DTO, geleneksel hale getirdiği aşure hayrına bu yıl da ilgi büyüktü; etkinliğe bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak üzere Denizli’de olan Önceki Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hayati Yazıcı ile Denizli Milletvekilleri de katıldı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, katılımları ve yoğun ilgilerinden dolayı vatandaşa ve konuklarına teşekkür etti; “Hayrımızı, önceki gün şehit verdiğimiz Buldanlı hemşehrimiz Uzman Çavuş Kemal Özek başta olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhlarına hediye ettik. Allah, kabul etsin. Toplumsal birlik ve beraberliğimizin daim olmasına da vesile olsun” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı ise muharrem ayı dolayısıyla kardeşliği ve bir arada yaşamayı simgeleyen aşure hayrını düzenleyen Denizli Ticaret Odası ile Başkan Erdoğan’ı tebrik etti. 

BAŞKAN ERDOĞAN, PROTOKOL ÜYELERİ İLE BİRLİKTE VATANDAŞA AŞURE DAĞITTI

DTO’nun muharrem ayı dolayısıyla hizmet binası önünde bu yıl 10’uncusunu düzenlediği geleneksel aşure hayrına, üyeleri ile vatandaş büyük ilgi gösterdi. Denizli’de bulunan Önceki Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hayati Yazıcı, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Nilgün Ök, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ile Saadet Partisi Denizli Milletvekili Selma Silkin Ün, Önceki Dönem Denizli Milletvekili AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksektepe, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Tapu ve Kadastro XVIII. (Denizli) Bölge Müdürü İlhan Özlü, Pamukkale İlçe Tapu Müdürü Hüsem Altunbaş, Merkezefendi Kurucu Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Sarıgöl, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Denizli Şubesi Başkanı Uğur Küçük, Önceki Dönem Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve DTO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mesut Aygören, DTO Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri ile yüksek istişare kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda basın mensubu ve vatandaş katıldı. Gösterilen yoğun ilgiden dolayı etkinliğin başlangıcında Denizli Ticaret Odası önünde ve çevresindeki kaldırımlarda kuyruk oluştu. 

BAŞKAN ERDOĞAN: ÖNCELİKLİ AMACIMIZ VE İSTEĞİMİZ, TOPLUMSAL KARDEŞLİĞİMİZİ KORUMAK

“Denizli Ticaret Odası olarak her yıl muharrem ayında aşure hayrı yapıyoruz; halkımızla birlikte oluyoruz. Amacımız birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi sağlamak ve korumaktır. Milletvekillerimiz, bakanımız, valimiz, kaymakamımız, diğer kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerimiz, halkımız, ticaret erbabımız, sanayicimiz, üreticimiz ve Ticaret Odamızın üyeleri buradalar. Bugün büyük bir kaynaşma var; kardeşlik, birlik ve beraberlik var. Bu çok kıymetli ve çok önemli” diyen Başkan Erdoğan, asıl amaçlarının ülkenin ve şehrin yarınlara ulaşabilmesi için milli birlikteliği sağlamak ve toplumsal kardeşliği korumak olduğunu vurguladı. Erdoğan, “Ondan sonra da istediğimiz tabi ki işimizi, ticaretimizi, ihracatımızı ve istihdamımızı artırmaktır. Bunları yaptığımız zaman, ülkemize ve şehrimize çok ciddi anlamda katkılar sağlarız. Yoğun ilgi gösteren halkımıza ve buraya kadar gelen tüm dostlarımıza, canı gönülden teşekkür ediyorum. Onlar bize güç ve moral veriyor; destek oluyorlar. Sağ olsunlar” dedi. 

GELENEKSEL AŞURE HAYRININ 10’UNCU YILI

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Sayın Hayati Yazıcı olmak üzere Denizli protokolü ile sivil toplum kuruluşları başkanları ile temsilcilerini odalarında ağırlamaktan duydukları memnuniyeti de dile getirdi; “Denizli Ticaret Odamızdaki geleneksel aşure hayrımızda, üyelerimiz ve hemşehrilerimizle buluştuk. Davetlilerimiz ile üyelerimiz ve vatandaşımıza, gösterdikleri yoğun ilgilerinden dolayı müteşekkiriz. Rabbim, toplumsal birlik ve beraberliğimizi daim etsin” dedi. 

BAŞKAN ERDOĞAN: AŞURE HAYRIMIZI, DUALAR EŞLİĞİNDE ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARINA HEDİYE ETTİK

Bu arada Denizli’nin gençlerinden birini daha şehit verdiğini de anımsatan Başkan Erdoğan, “Bu sene hayrımızı önceki gün şehit verdiğimiz Buldanlı hemşehrimiz Uzman Çavuş Kemal Özek başta olmak üzere şehitlerimizin ruhlarına da hediye ettik. Allah, kabul etsin. İşlerimizle sektörlerimizin bereketinin artmasına da vesile olsun. Şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum” diye konuştu.

YAZICI, AŞURE DAĞITTI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hayati Yazıcı, aşure etkinliği dolayısıyla Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ile yönetimini tebrik etti; “Millet olarak çok zengin bir geçmişimiz var. Örf ve adetlerimiz, inanç değerlerimiz var. Aşure de bu inanç değerlerimizden biri. Aşurede kullanılan çeşit çeşit malzeme bize göre birliği, bütünlüğü, kardeşliği ve bir arada yaşamayı simgeler. Bu bakımdan bu tür etkinlikler, muharrem ayı boyunca ülkemizin değişik yerlerinde yapılır. Bu da önemli bir toplumsal zenginliktir. Denizli’de bu hayrı gerçekleştiren Ticaret Odamıza, başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bereketli olsun” dedi.