DOSTEK YIL SONU GALASINI YAPTI

DOSTEK YIL SONU GALASINI YAPTI

Özel Denizli OSB Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yıl Sonu Galası Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sergi ile başlayan program Sahne etkinlikleri ve Defile ile devam etti. Geceye Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Duran, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz, Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş ve Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe Özkal ve veliler katıldı. 

Saygı Duruşu, Okul Bandosu eşliğinde İstiklal marşı ardından Protokol Konuşmaları ve plaket töreni ile başlayan etkinlikler, Halk Oyunları Ekibince hazırlanılıp sunulan gösteriler ile devam etti. Türkiye’nin farklı bölgelerinden halk oyunlarının sergilendiği Folklor gösterisi izleyenleri büyüledi.  

Program DOSTEK Koleji öğrencilerinin kendi el becerileriyle hazırladıkları kıyafetlerin yer aldığı defile ile devam etti. Defile’de yer alan kostümler ve sunumu gerçekleştiren öğrenci ve öğretmenler büyük alkış aldı. Defilede el emeği ve göz nuru ile hazırladıkları ürünleri okul öğretmenleri ve öğrencileri kendi üzerlerinde beğeniye sundular. Hazırladıkları ve katılımcılara sundukları kıyafetler ile büyük beğeni toplayan DOSTEK’li öğrenciler; misafirler tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile izlenen defile tam not aldı. Program Defile’ den sonra Öğrencilerden oluşan Okul Türk Halk Müziği ve Pop Müziği koroları’nın seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle devam etti.

DOSTEK Koleji Müdürü Saadettin Dumlu destek ve yardımlarından dolayı Denizli OSB Başkan Vekili Necip Filiz ve OSB Müdürü Ahmet Taş’a birer plaket takdim ederken. Organize Sanayi Bölgesi adına Başkan Vekili Necip Filiz ve Bölge Müdürü Ahmet Taş ‘ta Okul Müdürü Saadettin Dumlu’ya teşekkür ederek emeklerinden dolayı bir plaket sundular. 

DOSTEK’i tanıtan slaytlar eşliğinde konuşan Okul Müdürü Saadettin Dumlu; DOSTEK Koleji’nin kurulduğu günden bugüne gelişiminden, başarılarından ve Yıl içinde yaptıkları etkinliklerden bahsetti.

Müdür Dumlu; “Biz kocaman Bir DOSTEK ailesiyiz. Ülkemizin geleceği, aydınlık, çağdaş yarınlar için gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Bizleri bu günde yalnız bırakmadığınız için siz kıymetli velilerimize ve bize destek ve yardımlarını esirgemeyen Denizli Organize Bölge Müdürlüğü Yönetim Kuruluna ve değerli sanayicilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

 “Bir eğitim kurumunun ruhu her şeyden önce kalitesi ile olduğu kadar çalışanların ortaya koydukları varlıkları, enerjileri ve ruhlarının beraberliği ile de inşa edilir” diyen Başkan Filiz; Konuşmasında okul öğretmen ve yöneticilerine de seslenerek  “ Değerli öğretmen arkadaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Mevlana’nın bir sözünü burada anmadan geçmek sanırım olmaz. Mevlana diyor ki; “Sen taş, kaya ve mermer dahi olsan, eğer bir terbiyecinin (gönül sahibinin) eline düşersen cevher olursun…” Sizler bu gençlerimizi dört yıl boyunca eğittiniz. Bu gençler sizlerin eseridir. Dışarıda ekmek yerlerse sizi minnetle anacaklar. Üzerimizdeki sorumluluk çok büyük. Bu sorumluluğun kendisi kadar vebali de… Sizler öğrencilerinizle anılacaksınız. Öğrencilerinizin yaptıkları, ürettikleri sizden bir parça olarak yansıyacak. Öğretmen olarak, şekillendirdiğiniz bu gençlere katkılarınız dolayısıyla Onlara gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere de ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi. 

Program sonunda öğrenciler öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdiler. Çocuklarının yaptıklarını ve sergilediklerini görmenin gurur ve mutluluğu yaşayan veliler öğretmenlere teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.