DESOB Proje ve Danışmanlık Birimi kursiyerlere uzman desteği sağlayacak

DESOB Proje ve Danışmanlık Birimi kursiyerlere uzman desteği sağlayacak

DESOB Proje ve Danışmanlık Birimi kursiyerlere uzman desteği sağlayacak

(İHA) - Denizli Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (DESOB) tarafından düzenlenen hibe, destek ve teşvik programında danışmanlık süreci başladı. Danışmanlık faaliyetleri kapsamında kursiyerler proje yazma konusunda uzman desteği alacak.

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) tarafından düzenlenen ulusal ve uluslar arası hibe, destek ve teşvik programlarına ilişkin faaliyetlerin eğitim kısmını tamamlandı ve danışmanlık süreci başladı.
Danışmanlık faaliyetleri kapsamında kursiyerler proje yazma konusunda uzman desteği alacak. DESOB Başkanvekili Osman Üçgül proje hazırlamak istediğiniz konular hakkında DESOB Proje Merkezinden destek alınabileceğini belirtti.

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (DESOB) tarafından düzenlenen ulusal ve uluslar arası hibe, destek ve teşvikler hakkında, proje bilincinin gelişmesi ve ortak proje yürütme konusunun yaygınlaşması amacıyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda desteklenen “Güçlenen Esnafıyla Büyüyen Denizli” projesinin ikinci etabı başladı.

İkinci etabında birebir danışmanlık desteği alacak olan kursiyerler, ortak proje çalışması, sorun belirleme, proje okuma ve yazma konularında danışmanlık hizmeti alacak. Projenin eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde görev yapan proje uzmanı Kazım Özdağ, DESOB tarafından yürütülen hizmetlerin bir parçası olmaktan büyük onur duyduğunu belirtti. Özdağ “Denizli’mizde faaliyet gösteren esnaflarımız, sivil toplum kuruluşları, KOBİ'ler ve kamu kuruluşlarımız arasında işbirliğinin güçlenmesi, ulusal ve uluslararası hibe ve fon kaynaklarından yararlanarak kurumsal hizmet kapasitelerinin artırılması için kurumların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanacak projelerde işbirliği çok büyük önem taşımaktadır” ifadelerinde bulundu.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği 5 günlük kapsamlı bir eğitimin ardından başlayan danışmanlık sürecinde, hazırlanacak olan projelere danışmanlık ve mentörlük desteği sunarak, proje taslaklarının başvuruya hazırlanmalarına destek olacakları belirten Özdağ, "Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası hibe programlarından Denizli’nin aldığı payı artırmayı, Denizli’nin sorunlarının çözümüne katkı sunmayı hedefliyoruz. İlimizde kurumsal proje kültürünün oluşması ve nitelikli kişilerden oluşan proje ekipleri ile birlikte örnek bir proje merkezi olacak İMECE’nin kurulmasına imkan sağlayan DESOB Başkanı Mehmet Ali Erbeği başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

DESOB Başkanvekili Osman Üçgül ise esnaflar başta olmak üzere esnaf olmak isteyen vatandaşlarında her zaman yanlarında olduklarını belirterek, “Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak başta bize bağlı olan odalarımız ve üyeleri olmak üzere yada esnaf olmak isteyen vatandaşlarımızın her zaman destekçisi olmaya hazırız. DESOB bünyesinde kuruduğumuz İMECE Denizli Proje Merkezi ve Danışmanlık birimimiz ile üyelerimize mesleki anlamda yön vermek, yardımcı olmak, proje fikirlerinin hayata geçirmesinde yardımcı olmak için çalışıyoruz. Hedef ise, Denizli’de bir proje takip merkezi kurmak ve gerek kurumlar arası gerek ise vatandaşların ve esnafların için bir danışma merkezi oluşturmak. Proje yazmak isteyen, projelere ilgi duyan ve fikrine kaynak sorunu arayan vatandaşlarımızı DESOB İMECE Denizli Proje Merkezi ve Danışmanlık biriminde yardımcı olunacak. Birlik ve beraberlik içinde esnafımız için, şehrimiz için ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.