Derici “Bu konuda sessiz kalmak mümkün değil..!”

Derici “Bu konuda sessiz kalmak mümkün değil..!”

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan cemaat içindeki 6 yaşındaki kız çocuğunun istismarı konusunda açıklama yapan Memleket Partisi İl Başkanı Erhan Derici, “Vicdanların kanadığı yerdeyiz” dedi

Memleket Partisi İl Başkanı Erhan Derici açıklamasında, “Türkiye’nin gündemine oturan İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı Onursal Başkanı Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G, savcılığa verdiği şikâyet dilekçesinde belirttiği “6 yaşından itibaren resmi nikâhı olana kadar her gün tecavüze uğraması” skandalı hepimizin vicdanlarını derinden yaralamıştır. Daha oyun çağındayken yıllarca cinsel istismara maruz kalan ve ‘ama dini nikâh yapılmıştır’ savunmasıyla normalleştirilmeye çalışılan bu akıl almaz trajedi karşısında sessiz kalınması mümkün değildir. Hiçbir vicdan, hiçbir siyasi görüş bu rezaleti savunamaz. Bazı yayın organlarında ‘Ama’ ile başlayan ‘Rızası vardı.’ şeklinde cümleler kurarak tecavüz ve cinsel istismarların yaşandığı tarikatları savunanlara sesleniyoruz: Memleket Partisi iktidar olduğu zaman eğer bir çocuğun kılına zarar verdiğiniz ortaya çıkarsa hiçbirinizi affetmeyeceğiz. Peşinizi bırakmayacağız.” dedi 
Derici, “Hep söylediğimiz gibi; AKP bu ülkeye en büyük kötülüğü yargının ayarı ile oynayarak yapmıştır. Adalet terazisinin ayarını bozduğunuz zaman bugün insanlığı dehşete düşüren bu skandalları maalesef daha çok duyacağız. Bu olaya zamanında ‘kovuşturmaya yer yoktur’ kararı veren savcıdan tutun, olayın üstünü kapatmaya çalışan kolluk kuvvetlerine, kemik yaşına ilişkin rapor düzenleyen hekimlere kadar sorumluluğu bulunan herkesin yargı önünde hesap vermesini istiyoruz.” Dediği açıklamasında, daha sonra şunları söyledi; “2022’nin ilk on bir ayında, 308 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 140 kadın tacize uğradı, 728 kadına şiddet uyguladı, 26 kadın tecavüze uğradı, 209 çocuk istismar edildi.

Yakın geçmişte neler yaşadığımızı tekrar hatırlayalım:

Yalova'da Halil Bağlı Talebe Yurdu'nda 12 yaşındaki çocuk, yurtta Kuran ve Türkçe dersi veren 26 yaşındaki M.Z. tarafından cinsel istismara uğradı. Şikayet sonrası tutuklanan M.Z. ifadesinde nitelikli cinsel istismarı reddetti ve "Nefsime uydum." dedi. 

Ordu'da bulunan bir tarikata ait Erkek Öğrenci Yurdu'nda 12 yaşındaki çocuk kurs hocası Y.K. tarafından cinsel istismara uğradı. Kurs hocası Y.K., "Şeytana uydum." dedi.

Karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddia edilmişti. Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kaldıkları öne sürülen 9 ve 10 yaşlarında bulunan öğrencilere tecavüz edilmesini, Memleket Partisi unutmadı, hesabını da önünde sonunda mutlaka soracaktır.

Bu ülkede maalesef her şey unutuluyor ama bizler ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyenleri unutmadık. Tarikat ve cemaat yurtlarında tecavüze uğrayan çocukların acısını içimizden atamadık. Günü geldiği zaman bu rezaletlere onay verenlerin hiçbirinin yakasını bırakmayacağız, hesabını soracağız. Kendisinde bu ülke için sorumluluk hisseden tüm siyasilere sesleniyoruz; Bu tarikat ve cemaatlerin bir an önce incelenmesi, kontrol altına alınması ve bu rezaletlere karışanlardan hesap sorulması için daha ne yaşanmasını bekliyorsunuz? Dinen caizdir yalanlarıyla 6 yaşındaki çocukların gelin edildiği, dedesi yaşındaki sapık tarikat şeyhlerine adeta bir köle gibi sunulduğu gerçeklerine üç beş oy almak için kulaklarınızı mı tıkayacaksınız?

Erdoğan’ı devirmek için kendilerini Türkiye’ye umutmuş gibi sunmaya kalkan altılı masadakiler; Siz neyi bekliyorsunuz? Aman cemaatleri kızdırmayalım, aman şu tarikatın tepkisini almayalım diyerek cılız bir sesle kınamanız yetmez! Oy kaybederim diyerek siyaset yapacaksanız yere batsın o siyasetiniz! Çocuklara tecavüz edenlerin oylarına mı talipsiniz? 

Ey hükümet! Bu rezaletlerin yaşanmasında hiç mi sorumluluğun yok? Bu kadar tarikat ve cemaatlerin yayılmasına, her yana yurtlar, binalar inşa etmesi için yardım toplamasına neden izin verdin? Hâlâ da veriyorsun. Sizin bir tarikat/cemaat yapılanmasına müdahale etmeniz için iktidarınıza karşı darbe girişiminde mi bulunması gerekiyor? Korkmayın ey AKP’liler! Çocuk tecavüzcüleriyle mücadele etmek size hiç bir şey kaybettirmez.

Her fırsatta Atatürk’e nefret kusan Diyanet İşleri Başkanı!

Çocuklara tecavüz edilen tarikat yurtları için kısık sesle yayınladığınız o basın açıklamasının bizim için hiçbir hükmü yoktur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e bir rahmet okumayı çok görürsünüz ama tecavüzcü cemaatler hakkında ağzınızı bıçak açmaz! 

21. yüzyılda dünya, uzay madenciliği, kuantum ve nanoteknoloji ile aya seferler düzenlemek için yarışırken, Türkiye’de tarikat şeyhlerinin 6 yaşındaki çocuklara tecavüz ederek evlenmesini konuşmaktan bizler utanç duyuyoruz. İslâmiyet’e en büyük zararı bu sapıkların verdiğini de kimse unutmasın. Meksika’da Rodriguez tarafından çizilen çocuk gelin karikatürü tüm dünyanın gözünde ülkemizin itibarını bu sapıklar yüzünden yerle bir etmiştir. 

İktidara geldiğimiz gün gençlerimizi hiçbir cemaat ve tarikatın yurduna muhtaç etmeyeceğiz. Hiçbir yavrumuzun o yurtlarda tecavüze uğramasına izin vermeyeceğiz. TOKİ’nin ilk işi sadece öğrenci yurtları yapmak olacak.

ARTIK YETER..!

“Artık yeter!” diyoruz. Bu ülkede çocuklara tecavüz edenlerden, savunmasız hayvanların kafasına kürekle vurarak katledenlerden, memlekete doldurulan ne olduğu belirsiz mültecilerden bıktık! Nedir sizin ülkemizin geleceği ile alıp veremediğiniz? İnsanlıkla olan sorununuz nedir? Biz bu ülkede huzur istiyoruz. Özgür, aydınlık bir gelecek istiyoruz. İlim istiyoruz. Bilim istiyoruz. 

Biz haberleri açtığımızda bu rezaletleri artık duymak istemiyoruz. Artık gençlerimizin özgürce yaşayabileceği, çocukken istismara uğramaktan korkmayacağı bir gelecek istiyoruz.

Türkiye’nin çözmesi gereken onca sorun varken biz hâlâ yerimizde saymak istemiyoruz. Tarımı, üretimi, sanayiyi, uzay madenciliğini konuşmak varken çocuk tecavüzlerini, çocuk evliliklerini konuşmak istemiyoruz.

Biz Memleket Partisi olarak gençlerimize güveniyoruz. Yaşadığımız bu utanç dolu günlerden bizleri Atatürk ilke ve devrimlerini kendisine rehber edinmiş o pırıl pırıl gençlerimiz kurtaracaktır. Geçler hiçbir zaman umudunuzu yitirmeyin! Bizler sizin büyükleriniz ve Memleket Partisi’nin neferleri olarak aydınlık, özgür ve huzur dolu bir geleceği inşaa edecek Memleket Partisi iktidarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız!”