Depremzedelere Sıcak Yemek verecekler

Depremzedelere Sıcak Yemek verecekler

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün seyyar mutfak sistemi, personeli ile birlikte deprem bölgesi Hatay Hassa ilçesine gitmek üzere yola çıktı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hatay ili Hassa ilçesinde depremzedelere günde üç öğün sıcak yemek sunmak için sahra mutfak malzemelerinin bulunduğu ve afet bölgesine ulaşır ulaşmaz hizmet sunabilmek için kuru gıda, su ve ekmek gibi yemek hazırlama malzemelerinin bulunduğu tır 8 Şubat Salı günü akşam saatlerinde aşçı ve yardımcı personel ile yola çıktı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlarca ve Denizlili yardımseverlerin de desteği ile temin edilen malzemeler personel tarafından tıra yüklendi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Valiliğimiz, AFAD ve Bakanlığımızın koordinesinde deprem bölgesine yardım tırı hazırlıyoruz. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Hatay Hassa İlçesinde Sahra Mutfağı kuracağız. Mutfak malzemeleri ile gıda maddelerini araca yüklüyoruz. Sahra mutfağımızla günlük 7-8 bin kişilik sıcak yemek çıkaracağız. Devletimizin başı sağ olsun. İnşallah bir daha böyle büyük acılar yaşamayız.

Mutfak malzemeleri ile birlikte kurumumuzda görevli aşçılarımız da gönüllü olarak afet bölgesine intikal ediyorlar. Ülkece büyük acıların yaşandığı bu günde birlik ve beraberlik içerisinde yardıma koşan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü sahra mutfağının da bulunduğu yardım tırının çıktığı akşam saatlerinde Denizli MEB AKUB ekibi, gönüllüler ve 4 elektrik mühendisinin bulunduğu 46 kişilik ekip otobüs ile deprem bölgesine yola çıktılar. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ile il milli eğitim müdürlüğü personeli Denizli MEB AKUB ekibini taşıyan otobüs ile yardımları taşıyan tır ve kamyonu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden uğurladı.