Denizli’de Antik Dönem Tıp Merkezi Konulu Konferans Yapıldı

Denizli’de Antik Dönem Tıp Merkezi Konulu Konferans Yapıldı

Denizli’de Antik Dönem Tıp Merkezi Konulu Konferans Yapıldı

(İHA) - Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Tavas Sağlık Hizmetleri MYO tarafından Tavas Ovası’nda ortaklaşa düzenlenen “Tavas Ovasında Antik Dönem Tıp Merkezi: Herakleia Salbake” konulu konferans yapıldı. Düzenlenen konferansta “Cumhuriyet’in 100. Yılında Tavas” isimli kitap tanıtımı gerçekleştirildi.

Konferansa Cumhuriyet’in 100. Yılında Tavas kitabının tanıtımı kapsamında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Ok konuşmacı olarak katıldı.

Konferans Tavas Meslek Yüksekokulu ve Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve aynı zamanda kitabın bölüm yazarı ve editörü olan Doç. Dr. Selim Parlaz’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konferans Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Ok’un Herakleia Salbake antik kentinin arkeoloji, tıp tarihi, ticaret, üretim ve coğrafi özellikleri hakkında bilgi paylaşımıyla devam etti. Tavas Kaymakamı Tarık Yerlikaya, Denizli Müze Müdürü Nail Uyar ve protokolden birçok kişinin katılım sağladığı konferans, Cumhuriyet’in 100. Yılında Tavas kitabı yazarlarına kitap takdimi ile sona erdi.