Denizli Heyeti Ege Bölgesi Kadın Çalıştayı’na Hazırlanıyor 

Denizli Heyeti Ege Bölgesi Kadın Çalıştayı’na Hazırlanıyor 

İyi Parti Denizli il başkanlığı, 20 Kasım Pazar günü ''Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan'' başlığı altında İzmir’de toplanacak kadınlara Denizli heyeti de destek verecek.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından gerçekleşen ve toplam 7 bölgede gerçekleşen Kadın Çalıştayları Ege bölge buluşması kapsamında Denizli İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından geniş bir katılım da sağlanacak. Denizli İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen program kapsamında 6 muhtar, 1 Baro temsilcisi, 8 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi, 2 Kadın Kooperatifi temsilcisi, 2 Kent Konseyi temsilcisi, 2 Kadın Belediye Meclis üyesi ve 1 Akademisyen İzmir’de kadınlar için bir araya gelecek.

Türkiye’deki kadın sorunlarının masaya yatırılacağı çalıştayda kadınlarımızın öne çıkan sorunlarının tespiti, nedenleri ve çözüm önerileri hakkında derinlemesine tartışmaların yürütülmesi hedefleniyor.

Başkan Akışık’tan Denizlili Kadınlara Davet

Gerçekleştirilecek Kadın Çalıştayı’nın önemine vurgu yapan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık; “Ülkemizde kadınlarımızın artık şiddetle, tacizle ve cinayetlerle birlikte anılmasını istemiyoruz. Bütün bunlar yerine başarıları ile kadınların anıldığı, taçlandırıldığı bir ülke mümkün! Bu kapsamda Kadın Çalıştayımız bizler için; büyük önem taşıyor. Kadın bir İl Başkanı olarak pozitif ayrımcılık kaygısı ile değil gerçek anlamda yaşamsal eşitliğin olmasını temenni ediyoruz. Çalıştayımızı geniş bir katılımla gerçekleştirmeyi ümit ediyorum. Yerel ile başlayan bu çalışmamızın ulusal politikaya da yön vermesini diliyoruz. İzmir’de gerçekleşecek; siyaset üstü bu çalıştayımıza bütün kadın hemşehrilerimi davet ediyorum” şeklinde konuştu.