DEGİAD Deprem Bölgesinde 

DEGİAD Deprem Bölgesinde 

DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, yardımların tüm ülkede çığ gibi büyüdüğünü belirterek, destek olmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu dile getirdi.

Ülkeyi yasa boğan, ekonomik ve sosyal yaşamı derinden etkileyen deprem felaketinin yaraları sarılmakta. Bu kapsamda, Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, Başkan Vekili Mehmet Erişkin, Ankara Genç İş İnsanları Derneği (ANGİAD) 14. Dönem Başkanı Serhan Yıldız, Bulancak Genç İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Dursun Karahasan, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, Başkan Vekilleri Kaan Özhelvacı ve Arda Yılmaz, Eskişehir Genç İş Adamları Derneği (ESGİAD) Başkanı Ulaş Entok, Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Başkanı Murat Kaya ve Dernek üyeleri Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Başkanı Cihan Koçer nezdinde deprem bölgesini ziyaret etti.

Ziyarette iş dünyası temsilcileri, deprem felaketinin etkilerini tüm Türkiye gibi kendilerinin de yaşadığını, bu etkileri birlikte azaltacaklarını belirtti. Depremin ekonomiyi nasıl etkileyeceğini değerlendiren iş dünyası temsilcileri, bunu en aza indirmek için atılabilecek adımları belirledi. Heyet, bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması için destek çalışmalarına kesintisiz devam ettirirken GAGİAD ile de acil eylem planlarını görüşme imkanı buldu. Depremden etkilenen iş insanları ile görüşen heyet, iş insanlarının taleplerini dinleyerek istişarelerde bulundu.

Depremin hemen ardından, felaketten etkilenen bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması için iş dünyasında seferberlik başlatan ve “destek ağları” oluşturan Dernek Başkanları, iki günlük bir program ile de bölgedeki, iş dünyası örgütleri ve STK temsilcileri ile görüşerek, afet bölgesini de ziyaret etti. 

Deprem bölgesine yönelik seferberlik çalışması kapsamında daha depremin ilk saatlerinde temas halinde olan dernek başkanları, STK ve bölge iş dünyası temsilcileri ile bizzat görüşerek afet koordinasyonuna destek olmuştu.

Birliktelik Neyi Gerektiriyorsa Yapacağız

Ziyaretler sonrasında bir açıklama yapan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, yardımların tüm ülkede çığ gibi büyüdüğünü belirterek, destek olmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu dile getirdi. Deprem felaketinin tüm Türkiye’yi ekonomik anlamda etkileyeceğini hatırlatarak, “Bu etkileri hep birlikte yeni projeler ve yatırımlarla azaltmaya gayret edeceğiz. Her dernek üyesinin bireysel ve dernek çatısı altında bölgeye ayni ya da farklı yöntemlerle destek olduğunu biliyoruz. Gün birlik olma zamanıdır.” dedi.