ÇÖKELEZİN SULTANLARI ÇAL’IN GURURU OLDU

ÇÖKELEZİN SULTANLARI ÇAL’IN GURURU OLDU

Çal ilçesine bağlı Yukarıseyit Mahallesi’nde kısa süre önce Kadın Voleybol Takımı kuruldu

DENİZLİ’nin Çal ilçesine bağlı Yukarıseyit Mahallesi’nde kısa süre önce Kadın Voleybol Takımı kuruldu. Çökelez Dağı’nın eteğinde yer alan Yukarıseyit’te oturan ve tarlada çalışan, çobanlık yapan kadınlardan oluşan takım kısa sürede ismini duyurdu, maç teklifleri almaya başladı.

Kendilerine “Çökelez’in Aslanları” ismini veren takıma Çal Belediyesi’de sponsor oldu ve ismini verdi. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çal Belediyesi Yukarıseyit Kadın Voleybol Takımı, ilçemizin gururu oldu. Tarlada, evinde çalışan kadınlarımız çok önemli sosyal-sportif etkinliği gerçekleştiriyor. Çökelez’in Sultanları diğer mahallelerimize de örnek olsun” dedi.

Yukarıseyit Mahallesi’nde oturan 23 yaşındaki  Müesser Lahnacı’nin girişimleri ve çalışmalarıyla bir süre önce takım kuruldu. Kısa sürede sayıları 15’e çıktı. Çobanlık yaparak, tarlada çalışarak aile ekonomisine katkı da bulunan takım kaptanı Müesser Lahnacı, “Ülkemizde büyük yıkıma neden olan büyük depremin ardından yardım için kurulan whatsapp grubuna üye oldum. 4 ay önce, gruptan voleybol takımı kuralım diye çağrıda bulundum ve ilgi gördü. Bu yolculuk böyle başladı. Köy meydanında her gün voleybol oynamaya başladık. İsmimiz medya yoluyla kısa sürede duyuldu ve dostluk maçları yapmaya başladık” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Evinin Sultanları” projesi kapsamında kısa süre önce Serinhisar ilçesinde de kadın voleybol takımı kurulmuştu. Serinhisar’ın Sultanları, Çökelez’in Sultanları ile Çal Spor Salonu’nda dostluk müsabakası yaptı. Karşılaşmayı Çökelez’in Sultanları 3-1 kazandı. 

SULTANLARA ÇAL BELEDİYESİ’NDEN DESTEK

Dostluk maçını izleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çal’daki maçı organize eden Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne teşekkür etti, “Çökelez’in Sultanları ilçemizin gururu oldu” yorumunda bulundu. Akcan, Çal Belediyesi’nin kadın voleybol takımına sponsor olduğunu ve Çökelez’in sultanlarının bundan sonra Çal Belediyesi Yukarıseyit Kadın Voleybol Takımı ismiyle müsabakalara çıkacağını söyledi. Başkan Akcan, “Tarlada, bağda, bahçede çalışan kadınlarımızın çok önemli bir etkinliğin içinde yer alması, spor yapmaları bizlere gurur veriyor. Bu takım için hep destek tam destekte bulunacağız. Kadınlarımızı ve onları destekleyen ailelerini yürekten kutluyorum” dedi.

Başkan Akcan, Çal ve Serinhisar takımlarının oyuncularına Çal Kadın Kooperatifi’nin ürünlerinden oluşan hediyeler takdim etti.