CHP'den 18. Mart 'ta Üzüm Hoşafı Hayrı

CHP'den 18. Mart 'ta Üzüm Hoşafı Hayrı

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Örgütü ve Pamukkale İlçe Örgütü olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümünde üzüm hoşafı hayrı düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Örgütü ve Pamukkale İlçe Örgütü olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümünde üzüm hoşafı hayrı düzenledi.

CHP Denizli teşkilatlarından yapılan açıklama şu şekilde :

13.00’de düzenlenen etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Osman Horzum ve Genel Başkan yardımcısı Gülizar Biçer Karaca , Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ve Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı,yönetimi, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Konu üzerine konuşan İlçe Başkanı İLHAN Çanakkale Zaferinin çok zor şartlarda ve üstün özveriyle kazanıldı, "Çanakkale, Mustafa Kemal'in "Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum." sözünü gözlerini bile kırpmadan yerine getiren şehitlerimizin kahramanlık hikayesidir. Fakat, Çanakkale'de on binlerce ecdadımızın bedenlerini siper ederek yazdığı tarihten sadece 3 yıl sonra egemen güçler, bir kişinin imzasıyla, tek bir kurşun bile atmadan boğazı geçip gitti ve İstanbul'u işgal etti. Büyük lider Atatürk Kurtuluş Savaşı'na başlarken bu nedenle "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." dedi. İşte biz de bu yüzden tek adam rejimine karşıyız. Çok yakında egemenlik yeniden kayıtsız şartsız milletin olacaktır.


Bu vesileyle, 108 yıl önce bu vatan uğruna hiç düşünmeden canlarını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın 18 Mart Çanakkale Zaferini kutluyorum “dedi