CHP Çal ve Bekilli'de Aday Adaylarını Uzlaştırdı

CHP Çal ve Bekilli'de Aday Adaylarını Uzlaştırdı

CHP Denizli'de aday adaylarını uzlaştırma çabaları sürüyor

CHP Denizli'de aday adaylarını uzlaştırma çabaları sürüyor. CHP Denizli Örgütü Serinhisar'dan sonra Çal ve Bekilli ilçesinde de aday adaylarını uzlaştırdı.

Çal Aday Adayı Ahmet Hakan oldu

Belediye başkan adaylığı için 2 Aday Adayı bulunan Çal’da Ali Güner Mete’nin çekilmesiyle birlikte tek Aday Adayı Ahmet Hakan oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Çal Belediye Başkan Aday Adayları Ali Güner Mete ve Ahmet Hakan, İl Başkanlığında İl Başkanı Ali Osman Horzum, Parti Meclisi Üyesi ve Örgütlenme Koordinatörü Bülent Nuri Çavuşoğlu, Çal İlçe Başkanı Ömer Dağlı bir araya geldiler. Yapılan toplantı sonucunda Ali Güner Mete, Ahmet Hakan lehine adaylıktan çekilirken, Ahmet Hakan’ın aday gösterilmesi konusunun Parti Meclisine bildirilmesi kararı alındı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Çal aday adayımız Ali Güner Mete, Ahmet Hakan, Parti Meclisi Üyemiz Bülent Nuri ve Çal İlçe Başkanımız Ömer Dağlı ile birlikte il binamızda bir araya geldik. Yapılan görüşmeler sonucunda, bireysel menfaatin değil, toplumsal menfaatin göz önüne alınarak Çal Belediyesi’nin derman belediyecilikle tanıştırılması için seçime birlik ve beraberlik içerisinde gidilmesi kararı alınmıştır. Bu süreçte, Aday Adayımız sayın Ali Güner Mete, büyük bir fedakarlık örneği göstererek Aday Adayımız Ahmet Hakan’ın aday gösterilmesini önermiştir. Yaptığı bu örnek davranış ve fedakarlıktan dolayı Ali Güner Mete’ye teşekkür ediyoruz, Aday Adayımız, Ahmet Hakan’ın Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi konusunda Genel Merkezimize bildirerek, Parti Meclisimize sunacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması, demokrasinin yerleşmesi, birlik ve beraberlikle olacağı bilinciyle aldığımız bu kararların Çal’ımıza, Denizli’mize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanlığında Bekilli Belediye Başkan Aday Adayları ile yapılan toplantıda Önder Demir’in adaylığı konusunda uzlaşmaya varıldı.

Bekilli Belediye Başkan Aday Adayları Zeki Yıkıcı, Zeki Süzek, Halit Özdemir, Sait Çomak, Önder Demir, Bekilli İlçe Başkanı Ali Gümüş, İl Başkanı Ali Osman Horzum ile Parti Meclisi Üyesi ve Örgütlenme Koordinatörü Bülent Nuri Çavuşoğlu, İl Başkanlığında bir araya geldiler. Yapılan toplantıda Önder Demir’in Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesine karar verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Bugün İl Başkanlığımızda yapılan toplantıda Bekilli Belediye Başkanlığımız için 5 Aday Adayımız Zeki Yıkıcı, Zeki Süzek, Halit Özdemir, Sait Çomak, Önder Demir, İlçe Başkanımız Ali Gümüş ve Parti Meclisi Üyemiz Bülent Nuri Çavuşoğlu ile bir araya geldik. Yaptığımız görüşmeler sonucunda büyük özveri gösteren aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Kaygımız ve endişemiz, şahsi menfaatimiz değil, toplumsal menfaatlerdir. Biz bütün ilçeleri ve büyükşehiri kazanmak isteyen ve bu amaçtaki partimizin neferleriyiz. Bu konuda da bütün partililerimiz gibi üzerimize düşen her türlü sorumluluğu alırız. Gürüşmelerimiz  sonucunda Bekilli Belediye Başkan Adayımızı ortak uzlaşı ile Önder Demir olarak belirledik. Bütün aday adaylarımız, İlçe Başkanımız ve Parti Meclisi üyemizle uzlaşarak aldığımız belediye başkan adaylığı kararımızın Bekilli’mize, Denizli’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Önder Başkanımızın önderliğinde birlik ve beraberlik içinde Bekilli’ye derman belediyeciliğini tekrar getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.