Çamelili Gençler Çanakkale'ye gitti

Çamelili Gençler Çanakkale'ye gitti

Denizli Valisi Ali Fuat Atik‘in destekleri ile yürütülen proje kapsamında Çameli’nin evlatları, ecdadının huzuruna çıktılar.

Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesi İşbirliği ile Çameli‘de “Gençlerimizin Çanakkale Ruhunu Yaşamaları ve Milli Duygularının pekişmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği Ahlaklı, Disiplinli ve Milli Duyguları gelişmiş vatanını, milletini seven genç nesillerin yetişmesi ve milli duyguların pekiştirilmesi, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Çanakkale savaşının şanlı kahramanlarının hatırlarının taze tutulması amacıyla” düzenlenen “Çanakkale Torunlar Dedelerine ziyaret ediyor” projesi  kapsamında Çameli’den 50 Öğrenci Çanakkale’ye gitti. 

Çanakkale’ye giden gençlerin, bu anlamlı yolculuk için duydukları heyecan görülmeye değerdi. 

Konu hakkında yapılan açıklamada, “Öğrenciler ve Öğretmenler, Rehber eşliğinde Çanakkale Şehitler Abidesi’ni gezerken, o şartlarda Türk milletinin düşmana karşı verdiği destansı mücadelenin ruhunu ve heyecanını hissedecekler. Bu büyük destan atalarımızın çok zor şartlardaki büyük mücadelesidir, şanlı tarihidir ve asla unutulmamalıdır’ denilerek, geçmiş nesillerimizin bu toprakları vatan yapabilmek için verdikleri mücadeleleri öğrenmelerini istedik.

Çanakkale tarihimizde önemli bir yere sahiptir. Gençlerimize tarihimizi öğretmek onlara bu toprakların nasıl vatan yapıldığını anlatmak nedeniyle yapılan bu gezi için Projeye destek veren başta Vali Ali Fuat Atik olmak üzere, Çameli Kaymakam’ı Kübra Eroğlu, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’a şükranlarımızı sunarız” denildi.