Çameli Sempozyumu 5-6-7-8 Ekim’de  yapılacak

Çameli Sempozyumu 5-6-7-8 Ekim’de  yapılacak

Çameli Sempozyumu” 5 Ekim tarihinde Çameli Hayri Dev Kültür Merkezinde ve 6-7  Ekim  Tarihlerinde PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılacak.

Çameli Sempozyumu” 5 Ekim tarihinde Çameli Hayri Dev Kültür Merkezinde ve 6-7  Ekim  Tarihlerinde PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda  8 Ekim'de Çameli Tanıtım Gezisi  gerçekleşecek

Dört gün sürecek olan sempozyumda ilçenin coğrafya, nüfus, tarım, hayvancılık, tarih, eğitim, kültür ve turizm, sosyoekonomik yapı ve kalkınma modelleri gibi başlıklar alanlarında uzman akademisyenlerce ele alınacak. Bir ilçenin varlığını sürdürebilmesi, gelişebilmesi, geleceği için farklı hedefler belirleyebilmesi gibi birçok önemli unsur için sahip olduğu potansiyelin farkına varması onu en iyi şekilde değerlendirmesi ve yönetmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, Çameli Sempozyumu Çameli İlçesi’nin sahip olduğu potansiyeli, birikimi gün yüzüne çıkartması için önemli bir fırsat olacaktır.

Çameli İlçesi; tarihi, kültürel yapısı, kültürel mirasları, konumu, iklimi, doğası, insan kaynağı gibi daha birçok zenginliği barındırması, araştırmacılar için de önemli fırsatlar ve çalışma alanları sunmaktadır. Çameli İlçesi gelişip varlığını sürdürdüğü sürece sempozyuma verilecek bilimsel katkının değeri de giderek artacaktır. Çameli İlçesi için ilk defa yapılacak olan bu sempozyumun, gelecekte Çameli İlçesi ile ilgili yapılacak bilimsel çalışmalara ışık tutup ulusal ve uluslararası anlamda Çameli İlçesi’ni ön plana çıkartması amaçlanmıştır.

Sempozyumla ilgili bilgi veren Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Sempozyumla Çameli’nin geleceği için önemli bir adım attıklarını, ilçenin tüm değerlerini ekonomiye taşıyarak ortaya bir kalkınma modeli çıkaracaklarını söyledi ve "Tüm vatandaşlarımızı 5-6-7-8 Ekim Tarihlerinde gerçekleşecek Çameli Sempozyumuna bekleriz" dedi