Çameli Belediye Başkanı Arslan gençlerle buluştu

Çameli Belediye Başkanı Arslan gençlerle buluştu

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, düzenlenen söyleşi programında gençlerle bir araya geldi

(İHA) - Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, düzenlenen söyleşi programında gençlerle bir araya geldi. Gençlerin sorularını cevaplayan Arslan, güzel ve eğlence dolu anlar yaşandı.

Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle; düzenlenen söyleşi programında bir araya geldi. Programa Çameli Meslek Yüksekokulu Müdürü Recep Çakır, Meslek Yüksekokulu Okulu İdari Personelleri, Öğretim Görevlisi Akademisyenlerimiz ve geleceğimizin umut ışığı gençlerimiz katıldı.

İlçe genelinde eğitim gören öğrencilerimizle her fırsatta bir araya gelen ve gençlerimizle muhabbet etmeyi seven Belediye Başkanı Arslan Çameli Meslek Yüksekokulu öğrencilerimize hayat tecrübelerinden örnekler sunarak, hayattaki başarının sırrının düzenli çalışmak, gayret etmek, zorluklar karşısında pes etmemek ve inanmak, başarılı bir kariyerin sırrının ise genel ahlak ilkelerine uyarak yaptığımız işin en iyisini, güzelini ve doğrusunu yapmak olduğunu belirtti. Kendi öğrencilik yıllarından ve hayatından örnekler verdi. Öğrencilere gelecekte planladıkları ve planlayacakları kariyer rotaları ile ilgili tavsiyelerde bulundu ve Mesleki ve Teknik bir bölümde okumanın onlar için çok büyük avantaj olduğunu, günümüzde eskisi kadar teknik personel yetişmediği için kendilerini geliştirmeleri halinde çok güzel yerlere gelebileceklerini ve çeşitli imkanlar elde edeceklerini belirtti.

Belediye Başkanı Arslan belediye çalışmalarından da örnekler verdi. Çalışmaların alt ve üst yapı çalışmalarından ibaret olmadığını Sosyal Belediyeciliğin öneminin her geçen gün artarak devam ettiğini eğitim, sağlık, sanat, kültür ve spor hizmetlerine öncelik verdiklerini ve öğrencilerimizin iyi bir eğitim görebilmesi için elimizdeki tüm imkanları kullanmakta olduğumuzu belirtti.

Aynı zamanda Arslan, Çameli Belediyesi Misafir Erkek Öğrenci Evinde kalan öğrencilerle de bir araya geldi. Gerçekleştirilen ziyarette gençlerin istek ve taleplerini dinledi ve öğrencilerin iyi bir eğitim görebilmesi için elimizdeki tüm imkanları kullanmakta olduğunu belirtti. Gençlerin ilçeyle ve ülkeyle ilgili sorularını yanıtladı.

Düzenlenen program ve ziyaretleriyle ve gençlerin de enerjisi ve karşılıklı soru-cevap etkinliğiyle beraber öğrencilerin talep ve isteklerini dinleyerek devam etti. Öğrencilerin Belediye Başkanı Cengiz Arslan’a sorduğu soruların yanıtlanmasıyla, program karşılıklı iletişim halinde güzel bir sohbet ortamında gerçekleşti.