Çallı'lar Bir Araya Geldi

Çallı'lar Bir Araya Geldi

Çal Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ÇALSİAD), yeni dönem çalışmalarını ve hayata geçirecekleri projelerini anlatmak için toplantı düzenledi.

Denizli’de Çallı iş insanlarının bir araya gelerek kurduğu Çal Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ÇALSİAD), yeni dönem çalışmalarını ve hayata geçirecekleri projelerini anlatmak için toplantı düzenledi.

PASVAK’ta düzenlenen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan, Çal Belediye Başkanı Fethi Akçan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Baro Başkanı Adnan Demirdöver, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 1176 Derneği Başkanı İbrahim Balık, Çal Ziraat Odası Başkanı Haşim Çil, dernek üyeleri, Çallılar ve davetliler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ÇALSİAD Başkanı Süleyman Akçin, dernekle birlikte ‘3-5 Çallı bir araya gelemez’ sözünü de çöpe attıklarını söyledi. ÇALSİAD Başkanı Akçin, “Derneğimiz kuruluş aşamasında, kurulduktan sonra da çok büyük ve güzel işlere imza attı. Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte elimizi taşın altına koyarak Çal için daha neler yapabiliriz diye düşünerek önemli bir yola çıktık. Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış Çallılardan da destek gördük. Üyelerimizin birbirlerinin kanallarını kullanarak ulusal ve uluslararası alanlara açılımını sağlamak ve bir birimizin tecrübelerinden faydalanmak için fikir alışverişinde bulunuyoruz.

Yurtdışı fuar ve iş gezileri, seminer, panel gibi organizasyonlar ile üyelerimizi bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve ufuklarını açmak derneğimizin en büyük hedeflerinden biri. Dernek olarak yöremizde ki sağlık, eğitim, spor başta olmak üzere sosyal ve kültürel etkinlere destek olmak içinde yer almak istiyoruz. Yöremizin tanıtımına ve gelişimine katkı sağlamak ve yöremizin güçlü seslerinden biri olmak için projeler hazırlıyoruz. Derneğimizin iş dünyası, bürokrasi ve siyaset arasında köprü olmasını istiyoruz. Birlik ve beraberlik için de hiçbir siyasi görüş, din, dil, ırk gözetmeksizin güçlü bir Çal lobisi oluşturmak en büyük gayemiz. ÇALSİAD olarak uzun vadede vakıflaşarak derneğimizi kalıcı kılmak istiyoruz” dedi

Çal ve Çallıların yükselişinde öncülük edeceğiz

ÇALSİAD olarak Çal ve Çalıların yükselişine destek olamaya devam edeceklerini hatırlatan ÇALSİAD Başkanı Süleyman Akçin, “Hiçbir siyasi parti gözetmeksizin siyasetçilerin ve bürokratların yükselmeleri için destek olmak ve tüm siyasetçi ve bürokratlardan derneğimize destek olmalarını sağlamayı hedefledik. Çal’ın tarih, turizm ve kültürüyle tanıtılması. Turizmden daha çok pay alması için projelerimiz var. Bir olduk birlik olduk. Bu projelerimizi en kısa sürede hayata geçireceğiz. Çal’ın tanıtımına da büyük katkı sağlayacağız” dedi.

ÇALSİAD yönetiminde ise Mehmet Atılsın, Kazım Yaşar, Ali Gençtürk, Selver Elmas, Derviş Küçük, Ahmet Tıngır, Oğuzhan Faik Sevinç, Sema Günay, Erdinç Hayta, Murat Doğan, Murat Çankaya, Mehmet Kuzucuoğlu ve Mehmet Hayta görev alıyor