Çallı öğrenciler, İspanya’da 3 hafta süren eğitimden geçti

Çallı öğrenciler, İspanya’da 3 hafta süren eğitimden geçti

Çal'da 220 öğrencisiyle eğitim veren Çal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Erasmus programı kapsamında İspanya’da 3 hafta boyunca uygulamalı ve teorik eğitim aldı.

Çal ilçesinde 220 öğrencisiyle eğitim hayatını sürdüren Çal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Erasmus programı kapsamında gittikleri İspanya’da 3 hafta boyunca elektrik ve elektronik ile berberlik ve kuaförlük mesleklerinde uygulamalı ve teorik eğitim aldı. Okul Müdür Yardımcısı İbrahim Demirci, “Çal Garaları, İspanya’da verimli bir eğitim aldı. Ülkemiz sanayisinin teknik elemana çok ihtiyaç duyduğu günümüzde teknik liseler büyük önem kazandı” dedi.

Çal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 6’şar kişiden oluşan iki grup, Erasmus programı kapsamında İspanya’nın Barcelona kentine gitti. 2 grup daha önümüzdeki günlerde Barcelona’ya giderek eğitimlerini alacak. Çallı çocuklar elektrik-elektronik ile berberlik ve kuaförlük meslekleri hakkında uygulamalı ve teorik eğitimden geçiyor. Okul Müdür Yardımcısı İbrahim Demirci, “Öğrencilerimiz için çok verimli bir yurt dışı eğitim ziyareti oldu. Çal Garaları’nın vizyonu genişledi, bilgilerine ek bilgiler ilave ettiler. Meslek liseleri ülkemizde çok önemli hale geldi. Çünkü, sanayimiz ara ve teknik eleman sıkıntısı yaşıyor. Bu anlamda meslek liselerinin desteklenmesi gerekiyor. Biz de okulumuzdaki 220 öğrencimize en iyi şekilde eğitim vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.